Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vannak emlékeim nagyon...

Miért vannak emlékeim nagyon kicsi koromból?

Figyelt kérdés
Az az elfogadott, hogy a kb 4 éves korunk előttről nem emlékszünk semmire normális esetben, hacsak nem traumatikus emlék. Nekem viszont vannak egészen pici koromból is emlékeim. Talán a legkorábbi az, amikor tesóm újszülött volt, én meg másfél éves. Anyánk tolt minket az utcában ahol akkor laktunk, emlékszem a barna babakocsira, arra hogy meleg volt (nyár vége volt) és hogy valaki odajött megnézni tesómat, én pedig nem akartam neki megengedni hogy megnézze. Emlékszem egy nyári viharra, amikor a teraszon állva néztem a villámokat és anyám szól, hogy menjek oda hozzá. Emlékszem a dédimamámra, akinél akkor laktunk, 3 éves korom előtt halt meg. Nem sorolom fel az összeset, rengeteg van és egyik sem traumatikus. Miért van az, hogy nem felejtettem el ezeket?
2019. dec. 19. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legtöbb ember nem emlékszik korábbra. Azért nem függ elsődlegesen a traumatikus élményektől, mert a trauma mint erősebb emlékkép valóban fontosabb mint a többi információ, de a neuron-hálózat állapota a válasz.

4-5 éves korig agykutatási eredmények szerint az összes neuron kapcsolatban van az összes neuronnal. Azaz a kb. 100 ezer idegsejt mind a többivel egy irányú ingerületvezetési kapcsolatot, szinapszist hoz létre, amelynek száma százezer faktoriálisa (irgalmatlanul nagy szám, ha pusztán 3248 idegsejt mindegyike 3248 idegsejttel tart kapcsolatot, a szinapszisok száma egy egyes után tízezer nulla, most nem tudom a pontos értéket leírni, mert több trillió nullát kellene írni egy egyes után, ami kb. egy emberi szervezet összes sejtjeinek a száma).

4-5 éves kortól kezdődik az agy lepusztulása, azaz a környezet felismerése, a tanulás révén redukálódik az agy hálózat-rendszere, és felnőtt korra egy idegsejt kb. tízezer neuronnal tart fenn szinapszist, azaz tizedére csökken az összeköttetések száma.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinél így van. Genetikai és más típusú egyéni, nem öröklött, nem tanult, de mégis egyedi hozott képességek révén néhány ember képes visszaemlékezni úgy ahogyan te, a legkorábbi időkig.

Az idegsejtek lecserélődése nem jelenti az emlékek elvesztését, sőt a 9/10 kapcsolatmennyiség elvesztése sem. Mivel holografikus az agy működése (nagyjából úgy lehet elképzelni, mint a számítógépnél, hogy egy fájl töredékfájlokként raktározódik el az oprendszerben - ezért kell a töredezettség mentesítés - és a programok a nekik kialakítandó fájlokat mintegy "összehíják a mozaikdarabka szerűen eltárolt fájltöredékeket").

Ha te többet foglalkozol emlékekkel - ami abszolút nem baj -, mint ahogyan általában az emberek, rlő tudsz hívni olyan emlékeket, mint amilyeneket regressziós hipnózisban szoktak csinálni, abban is ugyanez az előhívási folyamat zajlik, hogy amire valamilyen trauma vagy egyszerű anémia miatt nem emlékezik valaki, hipnózisban előhívható.

Örülj neki hogy ilyen képességed van, mert tudatos fejlesztéssel az átlagosnál kiemelkedőbb memória szintet képes lehetsz megteremteni magad számára, hiszen több vagy sokkal több szinapszisod van valószínűleg mint tízezer egy neuronra esően.

2019. dec. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!