Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akik vezettek álomnaplót! Az...

Akik vezettek álomnaplót! Az álmaitokat hogy írjátok le? Teljesen, mondatokba foglalva, vagy csak kulcsszavakban?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En rogton ebredes utan, teljesen mondatokba foglalva. De keles utan tenyleg ez volt az elso, mert ga nekialltam kavezni meg cigizni, mire a vegere irtam már elfelejtettem. 3 evig irtam, napi szinten 3-4 álmot
2019. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Ennyire unatkoztok?
2019. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
13 éve vezetek álomnaplót és már majdnem 2 teljes spirálfüzetet teleírtam vele. Amikor felébredek, rögtön leírom egy cetlire, piszkozat-szerűen, mert 1-2 óra múlva már elfelejtem (van, hogy már akkor is, amikor kikászálódok az ágyból). Mivel az álmok eléggé kuszák és gyakran szürreálisak, nagyon nehéz kerek mondatokba foglalni, de azért végül mindig skerül. A piszkozatot később, amikor ráérek, kisebb korrekciókkal átmásolom egy füzetbe.
2019. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2es: nem nem unatkoztam, nagyon sulyos mentalis betegsegben szenvedtem es a pszichiaterem kerte tolem. megnyugodtal?
2019. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy vezeték, főleg, hogy elég ritkán álmodom, de ha néha leírom őket, akkor azt vázlatpontokban teszem, nekem így a legegyszerűbb, meg aztán reggel többnyire erre van energiám.

Hangulatokat, vagy a hangulataimat kifejező, nemlétező szavakat is odaírom néha, de tényleg ennyi. Ez általában elég, hogy visszaolvasva fel tudjam idézni, pár óra múlva tényleg csak az marad meg, amit pontosan leírtam, meg valószínűleg egy kívülállónak is elég semmitmondó lenne olvasni.

Egyébként az elfelejtést úgy lehet kiküszöbölni (vagy legalábbis én ezt szoktam) hogy rögtön felébredés után, felkelés előtt, minnél

2019. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen elküldtem. Szóval minél kómaközelibb állapotban visszaemlékezés az álmodta, és (nagyon fontos!) tételesen megfogalmazod(segítség, ha minél rövidebb) a főbb történéseket az álmodban(a kulcsszavas módszer se rossz ötlet)

Ezzel többnyire megakadályozható, hogy leülsz írni, és az első mondat után elfelejtést, hogy mi is jött utána. Velem sokszor történt ilyen, ez viszont segít.

Az álomnaplót (vagy tollat és papírt) egyébként hasznos az ágyadhoz elég közel tartani.

Sok sikert!☺

2019. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!