Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan ember vagyok aki ha...

Olyan ember vagyok aki ha meglát egy pl elütött vagy egy kóbor kutyát, azt jobban sajnálom mint ha egy koldust vagy egy elütött embert látnék. Ebből valami baj lehet az életemben?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
azt nem tudom, hogy normális dolog-e, de énis ígyvagyok vele.....
2008. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ezzel én is így vagyok. Annyira imádom az állatokat, hogy már nem 1x adtam enni a kóbor kutyusoknak és ha meg látok egyet is megszakad a szívem, hogy nem tudom befogadni! És sosem fogom megérteni, hogy lehetnek ennyire kegyetlenek az emberek. Szerintem ebből nem lesz baj az életedben, hacsak nem fogod az összes pénzedet kóbor kutyákra költeni. Én legszivesebben ezt tenném.
2008. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Elvileg korfüggő..

A legtöbb kisgyerek fejében megfordul, hogy húú márpedig ő állatorvos lesz. Hazavisznek mindenféle kisállatot, hogy hátha anyuciék megengedik, hogy befogadják stb..

Szal ilyen kisgyerekkori állatszeretet. De az ilyen elképzelésekből általában az lesz, hogy inkább orvos lesz az illető. Szal így átcsap emberszeretetbe..

Egyik ismerősöm pszichológus és ő mondta, még mielőtt bárki is fikázná.


Nálam személy szerint nincs így. Főleg a kutyákkal nem, de ez egy másik történet..

A koldusokat sokkal jobban sajnálom.

(Bár attól függ, hogy mi miatt kerülhettek az utcára.. :S)

Képzeld bele magad a helyzetükbe.. és azért egy ember még mindig többet ér egy állatnál bármennyire is kezd az ellenkezője beigazolódni..

2008. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel semmi gond nincs. Én is sajnálom az állatokat, de azért az embereket is. Azonban annyi a különbség a kettő között, hogy egy kutyust vki anno szeretett, aztán az utcára tette, és NEM TEHETETT ELLENE, nincs választási lehetősége, a koldus viszont egy ember, aki választhatott volna... A legtöbben az alkohol és a drogok miatt kerülnek utcára, vagy játékszenvedély miatt (a hatalmas elvesztett pénz miatt). Akárki akármit mond, szerintem NEHÉZ hajléktalanná válni, főleg egy olyan embernek, aki dolgozik. Mert ha van egy lakása, és el is árvereznék, akkor is a fennmaradó pénzből egy faluban tud vmi kicsi házat venni. De mondom, én őket is sajnálom, és van, akit tényleg az ág is húz, és teljesen önhibájukon kívül lesznek koldusok! (most is egy zsák ruha várja, hogy elvigyem a rászorulóknak)
2008. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom mások hogy vannak vele, de én jobban sajnálok egy elütött embert, mint egy elütött kutyát. Még akkor is, ha a kutya meghal, és az ember csak nyomorék lesz (hát mégha meghal (hát mégha ocsmány halált hal)). Neki is volt családja és szerettei... Szóval szerintem egy kicsit erős kijelentés volt a kérdező részéről.


Viszont abban egyetértek, hogy egy kóbor állatot én is jobban tudok sajnálni, mint egy koldus embert, nagy általánosságban (ez nem azt jelenti hogy a koldusokat nem sajnálom!). Mint ahogy írták előttem is, a kóbor állatok mindig csak az ember rosszindulatának az áldozatai. Az állatok az emberektől függenek, háziasítottuk őket időtlen időkkel ezelőtt, mi tartozunk értük felelősséggel. Egy koldus van, hogy csak maga miatt kerül olyan helyzetbe (persze a mai világban... már bárki lehet rosszkor rossz helyen)

2008. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Hát én sokkal jobban sajnálok egy embert mint egy állatot, igaz , hogy tehettek volna esteleg valami azellen, hogy hajléktalanok legyenek, de nagyon sok esetben nem, erre sok példát fellehetne hozni, a másik meg, hogy mi van azzal aki beleszületik a hajléktalanságba?Tehet ő róla valamit, hogy az anyja megszülte az utcán?Ezeken segíteni kell, hogy fejlődni tudjanak, iskolába járjanak, kikerüljenek a nyomorból. A kutya pedig , ugyanolyan állat mint a többi, az erdőben a farkasoknak van gazdájuk?És az sem teljesen igaz, hogy egy ember kidobta, mert a legtöbb kóborkutya az utccán születik, ez normális, logikus. Egy emberi élet sokkal fontosabb mint egy állaté.
2008. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, de ez nem kisgyerekkori állatszeretet, mint amit az egyik válaszadó említett. (42 évesen remélem nem:) Én most csinálom azt, hogy hazaviszek kóbor állatot, gondozom, aztán gazdit találok neki. Ez már az életem részévé vált, hogy segítek az állatokon. Sajnos ezt egy utcán élő emberrel nem tenném meg, vagyis inkább nincs lehetőségem megtenni. Ráadásul azért bennem van, hogy nem ismerem azt az embert, ezért még oda se megyek hozzájuk. Én minden elütött élőlényt sajnálok, legyen az ember vagy állat, de kerülöm a látványt, mert biztos, hogy síró görcsöt kapok.

De azért ez két oldalú dolog.

Én a 12 éves lányomat abban neveltem, hogy ember és állatbarát legyen. A helyi Szeretszolgálatnak mindig elküldetjük a felesleges ruháinkat, Idősek Otthonában segétkezünk, kisebb ajándékokkal lepjük meg a környékünkön élő hányatottabb sorsú családokat, de e mellett állatmenhelyre is járunk, segítünk az állatokon, rendszeresen állatos rendezvényeken veszünk részt. Tulajdonképpen én az olyan embereken (és egyértelműen állatokon) segítek, akik nem tehetnek a sorsukról.

2008. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
22%
Az olyan ember mint te nagyon idegesítő.
2008. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is 100x jobban sajnálom az állatokat. Sokszor már ha a tv-ben meghal egy kutya vagy valami, akkor is. Akkor is, ha arra gondolok, hogy a kutyámnak valami baja lesz. Mindjárt sirok. :(
2009. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem az állatokat és majd' megszakad a szívem, ha látok egy beteg vagy kóbor, kiszolgáltatott állatot. Pláne amelyiket elütötte egy autó. Utálom a vadászokat is ez az igazság, akik hobbyból lövöldözik le az állatokat, pedig nekik is joguk van az élethez. Felakasztanám mindazokat, akik bántják, kínozzák az állatokat! Ja, és jobban szeretem az állatokat, mint az embereket. Ez utóbbi megindoklására rengeteget írhatnék, de helyhiány, és nekem időhiányom van erre... Az állatok ŐSZINTÉK, NEM KÉPESEK HAZUDNI, MÉRHETETLENÜL RAGASZKODÓAK, KÜLÖN LELKIVILÁGUK VAN! Egy ismerősöm, akinek soha nem volt még állata, de szereti őket az utcán hiába beszél kedvesen kutyushoz, cicushoz. Mégis valamilyen érdekes ok miatt mindig hozzám jönnek, pedig én is csak kedveskedek az utcán a kutyusokkal, cicusokkal.... :-)) Nekem volt 14 évig egy cuki kutyusom.
2009. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!