Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A pénz mennyire vezérli az...

A pénz mennyire vezérli az életeteket?

Figyelt kérdés

Mennyit agyaltok azon a hétköznapokban hogy mi mennyibe fog kerülni és hogy hogyan tudjátok azt kevesebből megszerezni?

Mennyire vezérli ez a gondolkozásotokat?


2020. jan. 10. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
napi szinten gondolod, vagy hosszabb távú tervezésben?
2020. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

A legtöbb ember a pénzben hiányvezérelt - nem tudja figyelmen kívül hagyni, és mivel valamiből mindig hiánya van, nem igazán boldog.


A pénz nem boldogít, de a hiánya kr.va zavaró.

2020. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pénz nélkül nem élnék túl egy hetet sem.


Hitelem van. Számlákat kell fizetni. Ennem kell. Munkába járást kell fizetnem. Ráadásul munkába is csak azért járok, mert pénz járt érte. Hiszen nem olyan hűde jó helyen dolgozom: a főnököm utál, én is őt. A munkát alapból szeretném, de nem ilyen környezetben és nem ilyen feltételek mellett.


2018-ban 70 ezer forinttal csökkentette a kormány a havi bevételemet a cafeteria szabályzással. Azóta havi 70 ezer forinttal kevesebbet tudok költeni és havi 60 ezerrel többe kerül az ingatlan. Szóval -130 ezer forint haviban összesen eddig. A kaja drágább lett, a szívgyógyszer szerencsére nem. A munkába járás drágább 400+os benzinnel. Szóval többet kell dolgozzam kevesebb pénzért és ebből kell megélnem.


Számomra trauma a pénz.

2020. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MrPifta ***** válasza:
Olyan rossz anyagi helyzetben vagyok, mint még soha. Minden hónapom veszteséges a hitelem miatt, lassan elfogynak a tartalékok, erre tegnap közölte a főnököm, hogy keressek másik munkahelyet. Most leszek bajban.
2020. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rég nem az a kérdés, hogy a pénz mennyire vezérli a gondolkodásom, hanem hogy a gondolkodás (az elme) mennyire vezérel engem.

Már semennyire, mert teljesen a gondolkodás fölé emelkedtem. Meghaladtam az elmém.

2020. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"A pénz nem boldogít, de a hiánya kr.va zavaró."



Nem kell zavarónak lenni. Számodra csak azért zavaró, mert félsz, hogy mi van, ha nincs. De a félelmet gyökerestül fel lehet számolni. A félelemnek nem is kéne léteznie. Természetellenes a létezése.

2020. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell számodra a pénz, add nekem!

Ha téged nem tesz boldoggá, engem igen!

2020. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

6.os

Nem tudom akinek vaszolt pontosan, hogy értette, de én ezt úgy tudom értelmezni, hogy elég zavaró, ha nincs pénz....

Mert ha nincs pénz, kaja sincs, napokon át, nem éltek, csak túléltek.... Ha addig éhen nem haltok...

2020. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5 évig nem volt fizu emelés munkahelyen. Már a 3. évben lelépette a társaság fele. Most megy utána a másik fele.


Mennyire vezérel a pénz?

Nagyon.


És a ratyi menedzserek meg azt mondják, hogy a pénz nem motivál. Nagyon keményen motivál! Ha valaki kidolgozza a belét is a cégért és nem kap többet annál, mint aki a szükségesen kívül semmi mást nem tesz meg, akkor nagyon hamar csak olyanok lesznek a cégnél, akik épphogy dolgoznak! Lásd: infópark

2020. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindig elfogy de sosem aggódok miatta. Az biztos hogy nincs tartalékom és kéne egy jobban fizető állás, de nem aggódom túlzottan amiatt.
2020. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!