Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tanuljam meg az abszolú...

Hogyan tanuljam meg az abszolút hallást?

Figyelt kérdés
Az énektanárom szerint abszolút hallásom van, azért mert eltudtam kezdeni Lady Gaga "Always remember us this way" című számát (amiben ugye nincs elődallam, rögtön az énekléssel kell kezdeni és csak utána kapcsolódik be a dallam, ha valakit érdekel halgassa meg). Az a baj, hogy szerintem nem... de eléggé maximalista vagyok, és énekesnő is szeretnék lenni, szóval megszeretném tanulni, az abszolút hallást! Szóval ha bárkinek van bármilyen módszere, tippje, technikája erre az kérlek írjon! ( ja és akárki aki tud valami tippet, érdekességet, ötletet az éneklés fejlesztésére az is írjon)

2020. jan. 10. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább adottság, bár némileg talán fejleszthető. Viszont nem ettől leszel jó zenész.
2020. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Kérj meg valakit, hogy üssön le egy hangot a zongorán és mondd meg, hogy melyik hang volt az. Ha 100-ból 90+ esetben eltalálod, akkor abszolút hallásod van. De nem kell annak lennie, hogy el tudd kezdeni a dalt. A referenciahang meglehet a fejedben is. Csak annak jónak kell lennie, hogy ne legyél hamis.
2020. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg van olyan, akinek ez nem megy? Számomra ez mindig is természetes volt.
2020. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vakulj meg! Egy kendő elég lesz. Ha sokat csinálod a hallásod kiélesedik és jobb lesz. Vannak vakok akik a szájukkal csettegnek és a visszavert hang alapján tájékozódnak... és ez nem kamu.
2020. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Játssz zongorán, vagy bármelyik hangszeren hangokat (de a zongora a legjobb), és mindegyiknek mondd ki a nevét magadban, ne csalj! Ha gyakorlod olyan két évet, gyors, normális daraboknál is, akkor menni fog az abszolút hallás, legalábbis én ezt tapasztaltam, de lehet, hogy én eleve abszolút hallással születtem, és csak megacéloztam magamban. De ettől függetlenül hasznos lehet. Bárhol, akármikor ki tudod énekelni az A hangot a semmiből? Nem? Ezt érdemes kifejleszteni. A hangvilla ilyen hangon szólal meg. Én már jól tudom.
2020. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs túl sok értelme, miért nem a relatívat fejleszted inkább? Annak több értelme lenne, lásd Kodály módszer
2020. dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy abszolút hallásod van azt nem tudod megállapítani egy zongoraleütésből. Pláne ha zenei analfabéta valaki mint én voltam. Az viszont már igen ha hallasz egy hangot és megtalálod a zongorán.

Én se tudtam sokáig csak autodidakta gitározgattam már néhány éve mire a haverommal elmentünk gitárt nézni és kipróbáltunk az üzletben egy hagológépet is. Azelőtt sohasem láttam ilyet. :-) Mondta hogy nyögjek már be neki egy Cisz-t és erre hajszál pontosan beállt arra a műszer. Szóval valamennyire tanulandó hogy a nevéről meg tudd különböztetni ne csak füllel halljad.

2021. jan. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!