Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom elengedni az...

Sansastarkk kérdése:

Hogyan tudom elengedni az ötöst? (Mint jegyet. )

Figyelt kérdés
Félre ne értse senki kérlek! Nem vagyok stréber, nem egész álló nap tanulok. Átalános iskolában végig kitűnő voltam, de most bekerültem egy nagyon erős gimnáziumba (kéttannyelvű) és sokkal nagyobb az elvárás. Szeretném így folytatni a sulit, de egyszerűen nem megy. (Még nem biztos, de lehetséges.) Igazság szerint a szüleim sem váják el tőlem, hogy csak ötöseim legyenek, tanáraim is azt mondják, hogy itt már tényleg nem ez számít. Egyszerűen ÉN, magamban nem tudom elengedni. Ha van bármilyen tippetek ezzel kapcsolatban, esetleg hasonló cipőben jártok írjatok légyszi! Előre köszönöm!

2020. jan. 13. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne engedd el. Ha nem kell éjt nappallá téve tanulnod, miért ne lehetnél jó tanuló?

Viszont ha mégsem mindig kapsz ötöst, azt nem kudarcként kell megélned.

2020. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Mindig az ötösért kell készülni, tehát sokkal többet kell tanulnod, mint idáig. Nem az a célod, hogy valahogy átevickélj az iskolán - hanem az, hogy a maximumot hozd ki magadból, és később jó eséllyel indulj majd az életben.

Ezért, ha még egyszer kimondod a "stréber" szót, akkor rúgd fenékbe magad, mert ezt a földlusta emberek szokták mondani.

Viszont, ami fontos: ne ess kétségbe, ha egy jegyed nem ötös lesz. Lesz még alkalmad javítani, és a tanárok is értékelik a szorgalmat.

2020. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kései Sirató ***** válasza:

Gondolj arra, hogy gyakran nem a kitűnő tanulók viszik többre az életben. Olvasd el ezeket:


[link]


[link]

2020. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Na nem!

Szó nem volt róla, hogy MINDENBŐL kitűnőnek kell lenned!

Az előző eszmefuttatások annyiban hamisak, hogy a közepes tanulók között tényleg van NÉHÁNY, amelyik jobban alkalmazkodik a többinél - de közel sem mind! És nem is a többség!


Ahhoz, hogy az életben valamilyen komolyabb területen sikeres legyél, ELSŐ OSZTÁLYÚNAK kell lenned valamiből!

Sőt, inkább osztályon felülinek!

Mivel pedig a középiskolában ezt még nem látod jól, hogy melyik terület lesz az, ezért legalább 3-4 tárgyból kitűnőnek kell lenned ahhoz, hogy ez teljesüljön.


Kivétel csak ott van, ha valamilyen olyan témában leszel kitűnő, amit az iskola NEM tanít... vagy tanít ugyan, de nem osztályoz.


Olyan nincs, hogy kevés tanulással nagy sikered lesz bármiben is.

Ez idáig, az általános iskolában még ment a tehetséges kölköknek.

De egy középiskolában sokkal többet kell tanulni! Ott már nem fog menni a "lazítunk, de azért tudunk mindent" módszer!

2020. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokat segített, hogy ezeket elolvastam!
2020. jan. 14. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Az 5-ös egy osztályzat ami nem mindig korrekt és nem mindig valós.

A teljesítményedre kell mostantól koncentrálnod! Tedd bele a munkát! Ha a meló benne van akkor oké, ha nincs akkor az ötös semmit sem ér.

Einstein se kapott ötöst a munkájára az mégis értékes volt.

2020. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!