Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önismeret megszerzésére...

Önismeret megszerzésére hivatottak a tudatmódosítók?

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 12:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Tudatmódosító növényekre gondolok.
2020. jan. 21. 12:58
 2/24 A kérdező kommentje:
Kérdezhetek úgy is, hogy miért vannak a természetben olyan növények, amelyek tudatmódosító hatásúak?
2020. jan. 21. 13:22
 3/24 anonim válasza:

Nem tudom itt pontosan milyen növényekre gondolsz, de gondolom a hallucinogénekre.

A pszichedelikus szerek egy része pl a fű, vagy a hajnalkamag, légyölő galóca inkább csak a felszínt kapargatják. Tehát az elmén belül játszadozol. Viszont van amik képesek testen kívüli élményt is okozni pl látnokzsálya, yopo mag. Aztán vannak ami konkrét trippet (utazást) adnak be pl a meszkalinos kaktusz, varázsgomba, dmt-s italok. Ezek közül ami természetes talán a kaktusz, és pl az ayahuasca bír olyan erővel ami aztán mély betekintést is ad (akárcsak a szintetikus LSD).

Viszont ez az élmény valójában egy egó loss élmény irányába halad minden esetben. Tehát a használó személyisége egyre jobban szertefoszlik, és ezáltal tapasztalást nyer az igaibb önvaló. Ami ugye már nem tud szétolvadni, eltűnni, mert az maga az abszolút. Aminek nincs neve stb. Ami nem keletkezett, nem múlik el, végtelen unalmas semmi, ám mégsem az. Egy paradoxon 😃


De egyébként egy korábbi kérdésnél ez elég jól le van vezetve


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


A lényeg viszont hogy ezek csak egy betekintést adnak, megmutatják milyen az abszolút szemszögéből való létezés.

Azonban a figyelem idővel egyre jobban visszatér az egó nézőpontjához, mivel egy külső "erő"hatása kellett ahhoz hogy az "egó" mint akadály megszűnjön.

Viszont van egy fontos hozadéka az egésznek, hiszen ugyanúgy már nem fog visszaalakulni a személyiség mint előtte (hiszen volt egy tapasztalása önmagáról és a világról) szóval lényegében betekintést nyert a saját igazibb önvalójának tapasztalásába.

Tehát a tudatmódosító szerek inkább egy jegy volt, egy utazásra ahol meglátott valamit, de aztán idővel visszakerül a használó a régi életéhez, azzal az extra tudással hogy tudja már mi van..

Itt jöhet képbe a meditációs gyakorlás, amivel szerek nélkül is megcélozható az amihez korábban a látszólag külső eszközök kellettek. Amikor pedig valakinek sikerül ezt elérnie szerek nélkül is, az már nem egy instabil, múlandó állapot, hanem végleges is lehet..


Vagy valami ilyesmi.. Nem tudom erre gondoltál-e? ;)

2020. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam, sokat segiítettél az írásoddal illetve a csatolt kérdéssel, nagyon köszönöm.


Akkor én tényleg meghaltam...

2020. jan. 21. 14:18
 5/24 anonim válasza:

De mit nyomattál..? 😊

Csak nem te vagy aki a daath-on kiírta az aya-s kérdést?

2020. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Az valaki más volt :)


Egyetlen egyszer vettem be bélyeget, konkrétan legelőször, utána párszor gombát ettem.

Az LSDs utazásba haltam bele, azóta építgetem magam.

2020. jan. 21. 14:32
 7/24 anonim válasza:

"Akkor én tényleg meghaltam..."


Csak max az "én"ségeddel való azonosulás szünetelt egy ideig..

De valójában nem egy az elménkben lévő gondolathalmaz vagyunk, vagy az ezzel való azonosulásunk.

Valójában van valami amikor nincs gondolat, amikor nincs "én".

Az a valami is mi vagyunk. Viszont az a "részünk" változatlan. Na de most ha van egy részünk ami változatlan, akkor az inkább vagyunk (jellemző ránk) mint a változó (test, személyiség, elme).

Amikor valaki szerek nélkül ébred erre rá, azt nevezik megvilágosodásnak, de ez nem több mint a figyelem átrendeződése az aktuális "jelen"pillanatban.


Ez van aki nálam jobban leírta ennél a kérdésnél


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..

2020. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

"Az LSDs utazásba haltam bele, azóta építgetem magam."


Hát de nem haltál bele, hiszen itt írogatsz :)

Az amit most építgetsz az az "egó" nézőpontja. Kicsit csalóka a dolog mert papíron elérni, tök más mint amikor hosszas gyakorlatokkal építed le magad. Vagyis van aki. Én is tapasztaltam ilyet LSD-től és azóta kb 8 éve zen meditációt gyakorlok hogy elérjem ugyanazt amit a bélyeggel.

Csak azért írtam le mert tök vicces hogy te újra akarod magad építeni, én meg azon munkálkodok hogy újra minél többször elérjem az üresség, csend unalmasnak tűnő állapotát :D

2020. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Miután ráláttam, hogy élek, milyen ember is vagyok, belehaltam a szégyenbe...
2020. jan. 21. 14:41
 10/24 A kérdező kommentje:
Igaz, rosszul fogalmaztam, a nyilvánvalóvá vált hibákat építem le azóta is.
2020. jan. 21. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!