Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem fogják fel az...

Miért nem fogják fel az emberek, hogy mi az igazán fontos az életben?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenkinek más a fontos...de nem tudom megérteni, hogy hogy tud valakinél prioritást élvezni olyan szinten a pénz vagy hatalom, hogy minden mást feláldozzon érte. Nagyon törékeny az élet, mégis ezt csak akkor fogják fel az emberek, mikor gyógyíthatatlan betegek, egyik napról a másikra lerobbanak, tragédia történik az életükben. Számomra hihetetlen, hogy előrébb való a háborúzás, minthogy normálisan éljünk egymás mellett. Mi történik az emberiséggel már a kezdetek óta? Az ókorban is gyilkolták egymást, de hogy ne ilyen drasztikus példákat hozzak csak: elvárják a főnökök, hogy az ember betegen menjen dolgozni, úgy is, ha másik harminc is megbetegszik. Semmi sem számít, csak a profit. Senki nem figyel senkire. Miért nem tudja átgondolni mindenki egyénileg, hogy csakis úgy élhetnénk normális életet, ha tiszteletben tartanánk egymást, senki életet nem veszélyeztetnénk. Kis odafigyeléssel én hiszem, hogy még sokáig lakható lenne a bolygó, vagy legalábbis lehet az lett volna, de még most sem tesz a legtöbb embert semmit, még mindig a gazdaság miatt aggódnak sokszor. A szegényebb országokban születésszabályozás, nem folyatni ész nélkül a vizet, nem szabadna pazarolni, nem kéne, hogy minden családtagnak saját autója legyen, miért nem elég egy, vagy max két autó? Tudom, túl sok mindent hoztam fel egy kérdésben...de ez lényegében arra irányul, miért nem tudunk kicsit szerényebben élni, figyelni a másikra és emellett megbecsülni magát az életet háborúk, botrányok, pazarlás nélkül? Örülni egymásnak, magunknak? Mert akármikor beüthet valami, amivel vége lesz mindennek.
2020. febr. 2. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazad van.
2020. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mert még nem szóltál nekik.
2020. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
57%
Respect,teljesen igazad van,respect,de sajna le kell menni az uzletbe aho az arak az egekbe n van es sajna befojassal van mindenre,sajna
2020. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Azért,mert az emberek önzőek,és ezen nem tudnak túllépni-tisztelet a kevés kivételnek.

Igazából rendelkezésre állna mindenki számára annyi földi kincs,ami elég lenne egy normâlis,szerényebb élethez,csakhogy a javak elosztásával elég nagy gondok vannak.Sajnos egymás kizsákmányolása,becsapása fontosabb,mint a békés együttélés.

2020. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Vannak ilyen társadalmak, ahol már sok 10000 éve felfogták.

Sajnos azonban - mivel ők nem hajtanak, mint az őrült - ma is úgy élnek, mint sok 10000 évvel ezelőtt.

Így szeretnél te is élni?

Mert akkor vedd hozzá ezt is. Ez bizony elég rossz életkilátásokat jelent - még akkor is, ha ezt a rövid, és eléggé eseménytelen életedet viszonylag nyugodtan is élnéd le.

És ehhez még vedd hozzá azt is, hogy így az életben soha nem jutunk ki a Földről, és így záros időn belül végünk lesz, mint a dinóknak.


Viszont van igazság is abban, amit mondasz.

Az emberiség - 𝐡𝐚 egyáltalán fennmarad, és töretlenül fejlődik tovább - egyre békésebb és normálisabb lesz.

2020. febr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!