Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan beszéljek érthetően?

Hogyan beszéljek érthetően?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogyha emberekkel kell beszélnem akkor úgy érzem hogy leblokkolok egyszerűen nem tudom mit kellene mondanom sok dolog eszembe jut de félek hogy hulyeséget mondok ezért nem tudok összetett mondatokba beszélni. Van mikor csak szavakkal válaszolok és kihal a beszélgetés úgy érzem emiatt nincsenek tartós kapcsolataim sem.


Írásban kicsit jobban megy a beszélgetés mert van időm átgondolni hogy mit kellene mondanom.

Meg még ha valaki beszél hozzám nem nagyon tudok odafigyelni gyakran elfelejtem hogy mit mondtak nekem.


Elszeretném magam engedni beszélgetés közben és nem azon izgulni hogy ki mit gondol rólam de nem tudom hogyan.


Ez az egész már több szempontból zavaró az életemben, nem találok állást nemrég még a próbaidőm alatt kirugtak mert nem tudtam odafigyelni alapvető dolgokra mert azon izgultam hogy mikor mit fogok elrontani.



2020. febr. 3. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég furcsa... Ez mindig így volt, vagy csak mostanában?

Történt valami, ami okozta ezt?


Egyébként ez is bizonyos fajta szereplés, és ez egy úgymond lámpaláz, ami legyőzhető. Gyakorlással, tudatosan.

2020. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátoddal, családtaggal is így vagy?

Ha nem, akkor beszélgess velük még többet és kérd ki a véleményüket, milyennek látnak. ( Aki igazán szeret, nem hazudik.)

2020. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Családtagjaimmal meg akit régebb óta ismerek azzal nem
2020. febr. 3. 19:46
 4/6 anonim válasza:

Nálam is van.

De ez enyhűlt, egyre többet és többet gyakoroltam a kommunikációt. Nekem régen nem így volt de kb 2016 óta van nálam

.

2020. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Megnyugtatod magadat, és kisebb mondatokban válaszolsz stb. Idővel belerázódsz és eltudod majd magadat engedni. Én is introvertált voltam, most emberekkel foglalkozom a munkám során és folyamatos kommunikációt igényel. A folyamatos izgulástól befogsz stresszelni. Nézz vígjátékokat, videókat YT-n ami kikapcsol, esetleg hallgass olyan zenéket, ami megnyugtat. Keres zenét, ami nyugtató számodra (ne legyen benne szöveg, folyamatos, könnyed, lassú legyen) dőlj hátra, csukd le a szemed és add át magadat a zenének. Kapcsolódj ki, ne pörögj ezen, annál rosszabb.


https://www.youtube.com/watch?v=q86g1aop6a8

2020. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet, bár személy szerint nekem ennyire komolyan nem jelentkezett ez a probléma. Én akkor tudok nagyon leblokkolni, ha bepörgetem magamat, vagyis még ha nem is stresszelnék az adott helyzetben, bebeszélek magamnak egy csomó hülyeséget és tényleg idegessé válok. Ezt nehezen lehet leküzdeni, mert nem lehet csak úgy nem gondolni valamire, ha éppen ahhoz van kedve az embernek. De tudatosan legyőzhető, mély levegőt veszel és próbálsz minél nyugodtabb maradni, nem gondolsz arra, hogy milyen beosztású emberrel beszélgetsz például egy állásinterjún. Illetve készítsd fel magadat előtte, hogy ha elakadna a beszélgetés, például egy randin vagy egy baráti összejövetelen, akkor miket kérdeznél szívesen az illetőtől, aztán ahogy egyre jobban hozzászoktatod magadat ehhez a taktikához, egyre kevésbé fogsz izgulni, hogy mindent elfelejtesz.
2020. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!