Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom kitörölni a...

Hogyan tudom kitörölni a fejemből a nem kívánatos gondolatokat?

Figyelt kérdés
Rossz gondolat, van a fejemben. Mikor azt hiszem nem jut az, eszembe. Mégis eszembe jut,pedig nem szeretném,és ez idegesít! Nagyon fontos lenne a segítség!

2020. febr. 5. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ne is hisz az jó dolog, nem rossz.
2020. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Mik járnak a fejedben?
2020. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nehezen. Írj privit ha szeretnél
2020. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A múltból sok dolgok.
2020. febr. 5. 23:07
 5/9 A kérdező kommentje:
1/6-os kérdező én nő vagyok.
2020. febr. 5. 23:09
 6/9 anonim válasza:
84%

A gondolatokat nem tudod kitörölni.

A hozzájuk való viszonyodat tudod megváltoztatni. A probléma az hogy azonosságban élsz a tudatoddal, és benne felmerülő gondolatokkal, érzelmekkel. A tudattartalmakkal történő azonosulást lehet megszüntetni, feloldani. Mégpedig úgy hogy megfigyeled őket kb úgy mintha "hátrébb lépnél" egy semleges megfigyelő helyzetbe. Ehhez viszont h ez meglegyen tapasztalni kell a tiszta tudatot, ami mentes mindentől. Ehhez pedig gyakorolni kell valamilyen belső "utat". Pl zen meditációt

2020. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
78%
Kèpzeld azt,hogy a nem kivanatos gondolataid, buborèk formàba jelennek meg. Ha meg akarsz tőle szabadulni,pukkazd ki.
2020. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Kezdj el pozitív dolgokon gondolkodni és megélni őket! Ezzel idővel fölülírod a benned lezajló negatív párbeszédeket. Azt is figyeld meg, hogy a környezetedben lévő emberek milyen gondolatokat közvetítenek feléd!
2020. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

A pozitív gondolkodás egy csapda.

Se pozitívan, se negatívan ne gondolkodj, hanem haladd meg a gondolkodást, emelkedj az elméd fölé. Tudatosan vedd észre a gondolataidat, és ne azonosulj velük.

Ha kellő mértékű tudatosságot hoztál létre, akkor soha többé nem lesznek önkéntelen, nem kívánt gondolataid, és csak akkor fogsz gondolkodni, amikor gondolkodni akarsz.

2020. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!