Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annyira elveszettnek érzem...

Annyira elveszettnek érzem magam ebben a világban, ti is éreztétek így?

Figyelt kérdés
Nem kapom a helyem sehol. Számomra egy nagy kérdőjel volt gimi után az életem. Nem tudtam hova tovább(vagyis tudtam, de lelki problémák miatt) ezért kihagytam egy évet. Utána jelentkeztem egy nagyon nagyon húzós szakra(ahova szerettem volna), sikerült. Nagyon stresszes volt, ritka volt az a nap, mikor nem sírtam. Nem sikerült beilleszkedni(sosem ment), de legbelül éreztem, hogy ezt kell csináljam. Jött az első vizsgaidőszak alig aludtam valamit, kikészített, minden életkedvem elment, de csináltam tovább. A vizsgák sikerültek. Megkezdődött a második félév akkor már éreztem, hogy annyira fáradt vagyok még többet sírtam, hiányoztak a régi barátaim nagyon sötéten láttam mindent, nem tudtam a tanulásra koncentrálni, ennek eredménye, hogy alig sikerült néhány vizsgám, de nem adtam fel tudtam, hogy ez az utam. Aztán jött a következő év már gyomorideggel kezdtem, megint jöttek az álmatlan éjszakák, fáradtság emiatt ingerültség, emiatt nem tudtam tanulni, még idegesebb lettem és azt éreztem, hogy megbolondulok...annyira kimerültem, hogy nem volt erőm bejárni...végül otthagytam...azután szörnyen éreztem magam, kialakult a depresszióm, de még mindig azt éreztem, hogy ezt kell csináljam. Jött a következő év valahogy sikerült összeszedjem magam és újult erővel belevágni, félre tettem a félelmeimet és a családom megvetését és megint belevágtam...de aztán megint jött a sírás, az álmatlanság a sok stressz és nem jártam be órára...és nem értem mi van velem, azt hiszem megbolondulok...nem hiszem el, hogy nem tudom megcsinálni, mikor érzem, hogy ezt kell csináljam...fáj arra gondolni, hogy menjek és vegyem ki a papírjaimat, vagy mikor azt mondják, hogy hagyd a fenébe, erre nem vagyok képes. Érzem ha még sokat körözök ezen a témán belebolondulok, és nincs kivel megbeszéljem nem ért meg senki..elképzelésük sincs mit élek át, ha be kell menjek órára(olyan gyomoridegem van és figyelni sem tudok, mellette ott van a teljesítéskényszerem). Nem tudom feldolgozni a kudarcaimat. Itt vagyok 20on x évesen és lövésem sincs mit kezdjek magammal, annyira szégyellem és fáj és úgy érzem belebolondulok. Tudna valaki valamit tanácsolni? Volt valaki hasonló helyzetben?..előre is köszönöm

2020. febr. 8. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is élek át a tanulás miatt stresszt, bár én még csak 12-es vagyok. Egyszerűen túl sok a tananyag.

Ha neked ekkora feszültséget okoz ez a szak, akkor nem biztos, hogy ezzel kéne foglalkoznod. Illetve, érdemes lenne elmenned pszichológushoz, mert lehet valamilyen rendellenesség miatt nem tudsz tanulni. És szerintem ha töltenél időt a régi barátaiddal, vcagy keresnél újakat, akkor csökkenne a szorongásod is.

2020. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy pár barátom van itt, de velük nem tudok mélyen beszélgetni, akikkel meg tudnák mélyebben beszélgetni, azok meg nem elérhetőek. És igen nagyon gondolkodtam már régóta a pszicholósról, de 3 dolog miatt nem mentem: 1. Nem volt pénzem(ez megoldódott) 2. Féltem elmenni, mert basszus mégis csak egy idegen és nem is tudom igazán megfogalmazni, hogy mi pontosan a problémám és nehezen tudok segítséget kérni 3. Sokat olvastam utána és sok rémhírrel szembesültem, hogy csak lehúznak és nem segítenek...de érzem, hogy mindenképp el kellene menjek, mert megbolondulok..köszi szépen, hogy válaszoltál, neked sok sikert az érettségihez :)
2020. febr. 8. 23:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Túl sokat gondolkodsz felesleges dolgokon, túlságosan komolyan veszed az életet.


Ha meg akarod változtatni az életed, hogy sikerüljenek a dolgok, akkor előbb változtasd meg a tudatállapotodat, ami azt létrehozza.

Kezdj el meditálni, kezd el tudatosan észrevenni a gondolataidat, legyél jelen.


Ennél jobbat senki sem fog neked tanácsolni. Bármit csinálsz ezen kívül, azzal csak kozmetikázol, a tüneteket kezeled, de nem oldod meg a problémát.

2020. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!