Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne csinálnom ha munkahel...

Mit kéne csinálnom ha munkahely hiány miatt kezdem egyre jobban elveszteni az életkedvem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval 20 éves vagyok, 2 hónap munkát ha nem nézzük akkor teljesen pályakezdő vagyok. Az első munkahelyem ami gyár volt ott hagytam mert nem bírtam és hülye voltam, mivel itt csak az van a környéken és oda már nem vesznek vissza az teljesen kilőve. A másik pedig szakmámban volt, viszont egy kedves ex munkatársam miatt már ott sem vagyok. Jelenleg itthon ülök és állást keresek semmi sikerrel, ha nem itthon vagyok pedig barátnőmnél, viszont már sehol sem érzem jól magam. Folyamatosan esz a szégyen, harag magam iránt vagy itthon kell hallgatnom a nővérem, hogy ő kb mennyivel sikeresebb és jobb életet él mint én. Amikor elkezdni mondani mennyire egy semmirekellő, eltartott szégyen vagyok és ránézek anyámra látom, hogy csak ül viszont ott van az arcán az a kifejezés, hogy mennyire igaza van nővéremnek. Barátnőmnél természetesen semmit nem szólnak, nem is érdekli őket, hogy van e munkám vagy sem, viszont ott pedig saját magam miatt érzem, hogy mennyire rossz. Egy rendes barátom van vele a munkája miatt csak hétvégente megyünk inni, amikor én teljesen hullára iszom magam(ő fizeti), és sajnos érzem, hogy már csak ilyenkor nem vagyok teljesen magam alatt. Tudni kell rólam, hogy évek óta már antidepresszánson és nyugtatókon élek és eddig sem voltam egy nagyon vidám ember, de a mostani állapotomhoz képest az a szinten kb teljesen normálisan tűnik. Most, hogy jön Valentin-nap nem hogy ajándékot nem tudok venni a barátnőmnek, arra sincs pénzem és már önbecsülésem a pénzkérésre, hogy elmenjek hozzá. A napjaim úgy telnek hogy órákig nézek minden weboldalt facebool-tól minden álláskereső oldalig mindent, hátha találok valami, de nem. Az esetek 90%-ában meg se próbálom, sem 5 év tapasztalatom, sem mérnökim, semmim nincs. Ha találok is valami vagy visszaírnak, hogy sajnáljuk nem Önre esett a választás vagy még ennyi sem. Ezután folyamatosan zenét hallgatok, hogy ne halljam kint az idejáró nővérem, hogy mennyire egy életképtelen senki vagyok és minek tart még el anyám. Igen tudom, teljesen igaza van. Hazaér barátnőm, telefonon beszélünk és próbálom adni neki, a lazát, hogy mennyire semmi bajom és majd találok valamit. Eközben viszont már ott tartok, hogy legszívesebben csak eltűnnék minden ismerősöm elől a világ másik felére, vagy hogy csak fel sem akarok kelni mert minek. Látom ahogy volt osztálytársaim már hónapok óta dolgoznak és jól elvannak, de a stílusom miatt soha nem jöttem ki egyikőjükkel sem és hogy teljesen őszinte legyek középsulis dolgok miatt utálom őket szóval ha azok múlik inkább meghalok minthogy velük dolgozzak vagy tőlük kérjek segítségek. Másik, haverom is évek óta jól dolgozik, barátnőjével nemsokára összeköltöznek én pedig itt vagyok munkanélküliként anyámék nyakán. Valaki hasonló helyzetben, vagy olyan aki túl van ezen tudna segíteni? Teljesen ott tartok hogy legszívesebben

egész nap csak innék és zenét hallgatnék. Köszönöm ha végigolvastad a siránkozásom


2020. febr. 12. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj. Én is pályakezdő vagyok, és tapasztalom, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni így. Eddig én két lehetőséggel találkoztam: diplomásként vissza se jeleznek az olyan helyekről, ahol középfokú végzettség az elvárás, diplomás munkákra pedig nem vesznek fel, mert nincs tapasztalatom. Itt is rendszeresen olvasom, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, mert aaaakkora munkaerő hiány van, de ez nem igaz. Ne érezd ennyire rosszul magad, előbb-utóbb megtalálod a helyed.


Azzal amúgy nem értek egyet, hogy nem jelentkezel szinte sehova, mert így az esélyt sem adod meg.

2020. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna ott hagynod a munkahelyed amíg nem találsz másikat, bármennyire nem tetszett is. Az ivással meg le kellene állnod, ha így folytatod a végén alkoholista leszel és akkor már nem csak munkád, de barátnőd sem lesz. No meg ezzel a negatív életszemlélettel is kezdened kellene valamit, a negatív kisugárzás nem jó pont egy állásinterjún. Vannak ingyenes OKJ-s tanfolyamok, esetleg próbálj meg új szakmát tanulni, növeli az esélyeidet és addig is lefoglalod magad, amíg nem találsz állást. Ne add fel a próbálkozást, előbb-utóbb sikerülni fog. Az én fiam az iskola elvégzése után másfél évig nem talált munkát (mondjuk az éppen a válság idején volt), beiratkozott egy nappalis képzésre, hogy legalább diákmunkát tudjon vállalni, de nem adta fel, nem ült és kesergett itthon, nem járt el lerészegedni a haverokkal rendszeresen és végül sikerült munkát találnia.
2020. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ország melyik területén keresel munkát és mi a végzettséged? Mert az országban elég komoly munkaerő hiány van (több mint 50000fő) ezért is hozzák már be külföldről nagy számban a vendégmunkásokat).

Az más kérdés, hogy sajnos még sok helyen nem akarják megfizetni a munkást és azért nincs ott ember.

2020. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Online munkához van kedved?
2020. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!