Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert ilyen sz*r az életem?

Miert ilyen sz*r az életem?

Figyelt kérdés

Nincsenek es sose voltak barátaim próbáltam baratkozni de valahogy sose sült ki belőle semmi. Boldog párkapcsolatom még nem volt, mindig csak öltük egymást, sose találom az igazit, mindenkivel rossz... Munkám sincs, eddig 3 helyen melóztam de mindenhol rossz volt :(. Beteg is vagyok, sokszor járok orvoshoz fertőzések miatt, erős fájdalmaim vannak, de nem tudnak segíteni, pedig nagyon higénikusan élek.

Paranoiás is vagyok, nem bírom elviselni ha vakaki pl mögöttem jön az utcán, lépcsőn, nagyon félek a sötétben, és állandó kézmosási ingerem van.



2020. febr. 15. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem tudatosan segítened kell magadon. Félre kell tenned a dolog érzelmi részét, hiszen az kicsúszott a kezeid közül és hátráltat téged. Racionálisan meg kell tervezned, milyen elemeket viszel mostantól az életedbe, amiktől produktívabbnak, sikeresebbnek, kiegyensúlyozottabbnak, szerethetőbbnek érzed majd magad. Közhely, de javaslok legalább heti egyszer valamilyen sportot, emellett olvass könyvet, nézz filmet, járj el kulturális eseményekre. Tartsd rendben a közvetlen környezeted, takarítsd, pakolj. Ápold a személyes kapcsolataidat. És még egyszer: NE az érzelmeidre hagyatkozz, mert azok egyelőre hátráltatni fognak. Racionálisan tervezz. Ha rossz mentális állapotban vagy, SOHA nem szabad elhagyni magad, feküdni. Soha-soha.

Ha már van struktúra az életedben, gondold végig, mi segíthetne az érzelmi állapotodon. Pszichológushoz menni nem szégyen, és ingyen is hozzáférhetsz, ha fizeted a TB-t. Vannak ápoló, szerető családi kapcsolataid? Velük megbeszélnéd az ilyen jellegű gondjaidat?

2020. febr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanult pesszimizmus. Ez az ellentéte a tanult optimizmusnak, amiből könyvet írták már.

Olvass utána. Élet megváltó lesz!

2020. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!