Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek abban az esetben...

Mit tegyek abban az esetben ha semmiben se vagyok jó?

Figyelt kérdés

Sose voltam jó semmibe, se sport, se matek, se nyelvérzék, se a tanulás, se az ének, se semmi, egyedül csak is az írással próbálkoztam, de úgy érzem hogy az se való nekem.

Úgy érzem hogy csak is így mutathatom ki hogy én is érek valamit, de ha semmihez se értek akkor mit érek?



2020. febr. 18. 04:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

A matek, sport, nyelvérzék, tanulás, ének az nem minden.


A legtöbb embernek idő kell ahhoz, hogy értsen valamihez, tanulni kell.


Amíg azt akarod megmutatni hogy érsz valamit, addig ilyeneket fogsz gondolni. Sokáig én is így voltam. MA már nrm akarom megmutatni hogy érek valamit (tudom), ezért nem kell azt gondolnom, hogy semmihez sem értek.

2020. febr. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ezen kívül is van sok ezer dolog, viszont konkrétan még kézügyességem sincs.

Elsősorban olyan bármiben szeretném önmagamnak bebizonyítani azt hogy talán érek valamit amihez kreativitás kell.

Az egyetlen dolog pedig talán az írás lenne, de sajnos ott is csődöt mondtam.

2020. febr. 18. 05:30
 3/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
88%
Csináld csak szépen a hobbid. Nem lehet mindenki a legjobb, de ahogy 1-es írta, senki se úgy kezdte. Csináld amit szeretsz minél többet és a tapasztalat révén jobb leszel idővel a többségnél.
2020. febr. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs, hogy semiben sem vagy jó!

Ha AKAROD, megkeresed és megtalálod azt, amiben nem csak 'jó', hanem 'kimagaslóan jó' lehetsz.

Ehhez persze AKARNI éa CÉL ÉRDEKÉBEN DOLGOZNI KELL!

Newtonnak sem születése pillanatában esett fejére az alma, hogy leírja a gravitáció mibenlétét, Einstein sem születése pillanatában döbbent rá az általános és speciális rwlwtivitás elméletére!

.

A "nem csinálom, mert nem vagyok jó benne" a "nem akarom csinálni, mert lusta vagyk rá" szinonímája.

2020. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz Nobel díjasnak lenni, sem olimpikonnak hogy boldog életed legyen. Leginkább azt tedd hogy ne marcangold önmagad.
2020. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani, ha valakinek se kézügyessége, se esze, az menjen el ilyen rendezvényszervzésre vagy hasonló szakra, mert ott más képességeket kell domborítani.
2020. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

A "nem csinálom, mert nem vagyok jó benne" szöveg azért nem helyt álló mivel ha valamibe belekezdek akkor már az elején kiderül hogy van e valamihez tehetségem, pl: Énekes akarok lenni, gyakorlok rá, akkor már a legelején hallani lehet hogy nincs hozzá tehetségem.

2020. febr. 19. 11:36
 8/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
84%

"Többen lesznek kiválóvá gyakorlás, mint pusztán természetes tehetség folytán."


Az énekléshez sem kell feltétlenül tehetség, kellő szorgalommal megtanulhatsz az átlagnál jobban énekelni, azaz jó leszel benne. Persze tehetség nélkül nem lehetsz operaénekes, de nem is az legyen a célod, hogy a világ legjobbja akarsz lenni tehetség nélkül. Ismerned kell a határaid.

2020. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én csak azt akarom elérni hogy a saját szememben érjek valamit, egyedül csak az írás érdekel (de abba hogy lehetnék jobb?), illetve a zene. (ezzel a jövőben biztosan fogok foglalkozni)
2020. febr. 19. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenki jó valamiben. Legfeljebb nem tudod, hogy miben vagy az.

Én a helyedben keresnék teszteket itt az interneten és kitölteném őket, hogy megtudjam, mik az erősségeim.

2020. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!