Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjek ezzel a problém...

Hogyan küzdjek ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Mindenkinek Üdv!

Van egy problémám és nem tudom leküzdeni. Gyermekkoromban sokat bántottak, ezzel kapcsolatban elég nehezen tálalom fel magam új körökben. Például munkah helyen. Ha új helyre kerülök, új emberek közé rögtön az első perctől kezdve érzem ahogy egyre nő a félelem bennem, remegek, kapkodom a levegőt, ha beszélnem kell akkor dadogok. Ez után az emberek úgy érzik én vagyok a fekete bárány a csapatban akit bántani lehet. Ezt is teszik, és elég nehéz a tiszteletért küzdeni, ha félénk vagy.


Azzal a céllal írok ide, hogy tanácsot kapjak. Talán van valaki aki hasonló helyzetben volt és tud tanácsot adni.


Köszönöm, hogy ezt végig olvastad.

(Ha választ írtál előre hálásan köszönöm.)



2020. febr. 18. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az jó hogy felismerted mi okozza a problémát. Viszont egyedül, illetve "tankönyvből" nem fogsz tudni vele megküzdeni ahhoz túlságosan akut a probléma ha ennyire súlyos tüneteket produkál. Keress fel egy pszichológust, nem lesz olcsó, de életed legjobb befektetése lesz!
2020. febr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a pszichológust ajánlom, az ilyesmi probléma annyira személyreszabott és sokrétű, hogy személyes jelenlét és szakértelem szükséges hozzá.

A pszichológushoz járás viszont nem olyan, mint egy autószerelő, idő kell, amíg változik az ember (olykor egész sok) viszont van értele akkor is, ha nem érzed úgy, hogy segített, később az a kibeszélés igenis fog hatni.

Ha budapesti vagy, akkor ajánlom Dr. Medgyesi Patríciát, de igazából bárki fog tudni neked segíteni, aki rendelkezik képesítéssel, csak keress valakit.

2020. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!