Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el önmagam?

Hogyan fogadjam el önmagam?

Figyelt kérdés

Már több ideje nem bírok a tükörbe nézni.Nem vagyok kövér de egy kevés hasam es combom van ezért pedig utállom magam. Amikor tusolás elött belenézek a tükörbe sírógörcsöt kapok és meg akarok halni. Aranytalannak erzem magam mivel a vállam széles,mellem nincs, a bordám nagyon kiemelkedik (ha így lehet fogalmazni), a derekam egy vonalba van majdnem a csípőmmel a csombom meg nagyon nagy,fenekem viszont nincs..viszont a bokám nagyon vékony es a karom es a csuklóm is. A csontom néhol erős néhol meg nem. Törékenynek akarok tűnni mint a korombeli lányok de olyan böhöm vagyok Nagyon undorító a testem. Szerintetek is nagyon aránytalan? Annyira nullának erzem magam. Semmiben sem vagyok jó. Most akarok beiratkozni egy sportra de döntésképtelen vagyok. Fallabdára akarok menni de folyton halogatom. Az iskolába sem teljesítek jól. Hogyan fogadjam el a testem? Hogyan ne érezzem magam egy senkinek? Tudnátok tanácsot adni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 20. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a kerdes a leirtakkal egyutt mintha mar lett volna.
2020. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Testképzavar. Irány a pszichológus!

Mégis hány centi a derekad meg a combod? Kétlem, hogy olyan vastag lenne, ha máshol annyira vékony vagy, hogy a csontjaid kilátszanak.

Különben is, annyi szép dolog van az életben, nehogy ilyen jelentéktelen apróságokkal tedd tönkre.

2020. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Javaslom, hogy keresd fel az iskolapszichológust, de ha nem is őt, mindenképpen valaki olyat, aki szakszerű segítséget tud nyújtani neked.

Ez nem feltétlenül testképzavar, jobban kellene ehhez ismernünk a körülményeidet (szóval, 2-es, ne ítélj ilyen könnyen).

Önbizalom-növelő technika, ha leírsz egy lapra 5 vagy 10 dolgot, ami sikerült már neked az életben.

2020. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Barát Csaba válasza:
100%
Ez egy teljesen átlagos dolog. Ha például majd 30 év múlva rájössz, hogy viszonylag hamar úgy is meghalsz és hogy az mit jelent stb. akkor az ilyesmi sokkal kevésbé fog érdekelni.
2020. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyépkent már sok dolgot próbáltam amivel le lehetne küzdeni..de nem nagyon váltak be..de azért köszönöm mégegyszer!
2020. febr. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!