Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan álljak hozzá a dolgokho...

Hogyan álljak hozzá a dolgokhoz? Negatívan, hogy úgyse fog sikerülni, és akkor nem kell csalódnom? Vagy pozitívan mondván, hogy sikerülni fog?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond. Most éppen vizsga előtt állok és sokan azt mondják, hogy negatívan álljak hozzá, hogy megbukok meg, hogy úgyse fog sikerülni, mert akkor nem fogok csalódni, ha meg sikerül akkor meg annál nagyobb öröm lesz pont azért mert nem számítottam rá.

De van aki azt mondja, hogy úgy kell hozzáállni, hogy megcsinálom és sikerülni fog, mert akkor azt bevonzom. Szerintetek? Ti hogy szoktatok ebben gondolkozni?



2020. febr. 22. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképp ne negatívan, mert ez egyfajta önsorsrontás. Eleve vesztesnek könyveled el magadat, és olyan teljesítményt is fogsz nyújtani.


A nyomást vedd le magadról valahogy. Gondolj arra, hogy bármi is történik, becsületesen felkészültél, és igyekezz formában lenni, hogy kihozd magadból a maximumot. (Ne éjszakázz, ne idegeskedj!) A többi már nem a te kezedben van, és ezt a tényt el kell tudni fogadni.

2020. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A negatív azért nem jó, mert akkor egy idő után telibe szarod az egészet (mondván, hogy úgy sem sikerül), és nem fogsz készülni. A végén meg megnyugtatod magad azzal, hogy "mondtam én hogy nem sikerül".

Így viszont nem lesz motiváció, hogy készülj a következőre.

2020. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A negatív hozzáállás nem szokott jó lenni.
2020. febr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtad, hogy képes vagy sehogy se hozzáállni a dolgokhoz? Miért nem választod az aranyközéputat? Se negatívan, se pozitívan ne állj hozzá semmihez, hanem minden tettedben legyél teljesen jelen anélkül, hogy bármit pozitívnak vagy negatívnak ítélnél meg.
2020. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki az a hülye aki szerint a negatív hozzáállás bármikor is hasznos volt bármiben is???
2020. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ne!

A negatív hozzáállás kifejezetten hasznos volt pl. az ősembernek, amikor azt a gyanús, sárga csíkos állatot kellett előzetesen minősíteni.

Mielőtt még túl közel került volna.


Amúgy, ha nem lett volna hasznos, soha nem terjed el jelentősen.

2020. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: Anyám szerint annyiban hasznos, hogy akkor nem fogok csalódni, mivel már úgy készülök rá, hogy úgyse sikerül így nem lesz csalódás, ha viszont sikerül akkor tök nagy lesz az öröm, mert nem számítottam rá.


De szerintem is jobb a pozitív gondolkodás, csak ő hajtogatja azt állandóan, hogy ha túl pozitívan állok hozzá, akkor ha mégsem sikerül akkor csalódni fogok.

2020. febr. 27. 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6


Te nem érted a negatív hozzáállás fogalmát. A te példáddal élve az ősember le se szarta volna a mittudoménmilyen csíkos állatot merthogy úgyis megöli valami, ha nem ez akkor a kardfogú tigris...


Kérdezőnek: Anyád kicsit kifordítva értelmezi a "ne izgulj rajta" dolgot.

Először is a negatív hozzáállás azt jelenti hogy mivel úgysem sikerül így ne fektess bele energiát. De ez kontraproduktív.

2020. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!