Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elviselhetetlen vagyok, de...

Elviselhetetlen vagyok, de nem tudok megváltozni. Valami tipp? (hosszó lesz)

Figyelt kérdés

Amikor stresszesebb vagyok, rögtön a szeretteimen vezetem le a feszkót (itt megjegyzem heti 3x sportolok és mégis) Ez úgy nyilvánul meg hogy türelmetlen vagyok, ingerült, nem szép hangsúlyban beszélek..azt mondják ölni tudnék a szememmel, félnek hozzám szólni kb.

A jó hír az, hogy már észre szoktam venni magam..a rossz az, hogy még sem tudok uralkodni magamon, hiába érzem az adott pillanatban hogy utálatosan viselkedem. persze utólag nem győzök bocsánatot kérni, iszonyatosan szégyellem magam.

110%ig az apámat látom magamban ilyenkor, ami szörnyű mert gyűlöltem mindig is ezt a fajta viselkedését...erre nem pont ugyanazt csinálom?


volt hogy 1-2 hétig mindennap toltam ezt a viselkedést és egyszer csak sírva fakadtam hogy nem akarok ilyen lenni, nem érdemlik ezt a viselkedést, el fog hagyni a párom emiatt.

Járok pszichológushoz, többször kibeszéltük ezt a témát és utána hetekre jobb lett, de amint jött egy stresszesebb időszak a melóba azonnal visszajött ez a paraszt arrogáns viselkedés.

sajnos most rengeteg a kiadás, nagyon drágák ezek a terpiák, nem tudok most elmenni hozzá, de muszáj lenne valahoyg ezt oldanom, mert nagyon barom vagyok a párommal és annyira szeretem annyira nem érdemli ezt meg és annyira szörnyű hogy ez van.


hogy értsétek: utolag mindig látom hogy hüyle voltam, de amikor valami aprósággal felidegesit valaki (legyen az a tesóm, anyám, párom tehát aki közel állnak hozzám) képtelen vagyok visszafogni magam és kirobban belölem a gyökér.

ezek időszakok szoktak lenni 1.2 hétig igy viselkedem aztán ha elmulik a stressz vagy jön a kiborulás h hogy lehet ilyen, akkor elmulik. aztán jön pár hét mulva valami stressz a munkában és megitn ugyanez...

szörnyen rettegettek hogy el fog egyszer csak hagyni a párom...és esküszöm az égre hogy nagyon igyekszem megváltozni, de egyszerüen nem megy.



2020. márc. 1. 13:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*hosszÚ
2020. márc. 1. 13:00
 2/12 anonim válasza:
Probalj utananezni hogy van-e valami onsegito konyv a témában. Igazabol csak annyi kéne hogy mielőtt cselekszel/szolsz legyen idod lehiggadni es realizalni mi történik. Másrészt ez a fajta impulziv viselkedés adhd felnottkori reszmaradvanya is lehet, asszem Mate Gabor irt a temaban
2020. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Valamilyen szinten mindenki olyan, hogy ha rossz kedve van, fáradt, stresszes, mindent rossznak lát vagy az is idegesíti, ami máskor nem. A lényeg, hogy megtanuld, hogy ne a másikat minősítsd, hanem azt mondd el, amit te érzel. Tehát, ne azt mondd visszakézből, hogy "te is milyen hülye vagy", hanem azt, hogy "most fáradt vagyok ehhez" vagy "a főnököm bunkó volt". Ez nem panaszkodás vagy gyengeség, hanem pont megmagyarázod neki, mit miért teszel és mondasz épp. A szokásos "mindig" és "soha" jelzőket is erősen érdemes kerülni :), persze azért használja az ember, hogy éreztesse, mennyi mérges meg nagyon fáj, és érezze át a másik azzal, hogy neki is fájdalmat okozol, de csak az jön le belőle, hogy totál leírtad és becímkézted pont azt, akitől arra várnál, hogy megértsen és megvigasztaljon. Minél tudatosabban és gyakrabban felismered ezeket a szakaszaid, annál gyorsabban fogod jól kezelni. Az már haladás, ha mondjuk haragban válsz el valakitől, de nem szégyelled pár perc múlva felhívni, hogy bocsánat, nem azért volt, nem úgy gondoltad. Mindig nehezebb feladat beismerni a hibáinkat, mint mentegetni magunk. Kezdd el a másik bántása, stresszlabdaként való használata helyett szóban kifejezni a saját érzelmeid.
2020. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ahogy az elozo irta az tenyleg sokat segit ha megfogalmazod magadnak mi a baj es esetleg el is mondod, sokszor mar azzal kihuzod a meregfogat. Ezt lehet gyakorolni. En szorongos vagyok es sokszor kivetítettem masokra a felelmeimet. Nekem sokat segit ha rossz kedvem van vagy gondolatok kínoznak h elbeszelgessek magammal hogy tenyleg valid-e ez a gondolat.
2020. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Keress rá: Eckhart Tolle - A most hatalma
2020. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"de egyszerüen nem megy." Ez egy kamu kifogás. Melózni kell! Magadon. Sosem értettem a haragot az ártatlanokkal kapcsolatban. Amikor ideges vagy akkor talán segít az öönszuggesszió. Mondogassd hogy erről nem ők tehetnek és semmi okom őket bántani. Hangosan ismételd el ezt tööbbször amikor ideges vagy akár beszéltél valakivel akár nem!


Amúgy meg a logika ereje megváltoztatja a gondolkodásod az pedig az érzéseidet. Senki nem kényszerít rá hogy hogy érezz valamivel kapcsolatban. Ez a te döntésed!! Ha úgy döntesz hogy nem tetézed a rosszat stresszel akkor ledobsz egy nagy terhet.

2020. márc. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 nem kamu és nem kifogás. Akkor lenne az ha ennyivel elinteznem a dolgot hogy "nem megy". Szerintemaz irasombol elegge erosen latszik hogy komolyan dolgozom azon hogy ez változzon,meg szakembert is felkerestem. Kifogas nem ez a kategoria. Azt irta h igyekszem rohadtul, de nem válrozik semmi hiába es nem értem az okát. Kifogás az amikor valamit kene csinalmid, de nem csinálod mert nem elég rossz az az állapot amiben vagy vagy lusta vagy. Amint láthattad, én nem gyártom a kifogásokat hanem probálol változni....
2020. márc. 3. 08:22
 8/12 anonim válasza:

Sztk is van pszichológus, még a várakozási idő sem sok, mert nem sokan veszik igénybe. Háziorvostól tudsz beutalót kérni. Szóval az ára ne legyen "kifogás" :)

Egyébként meg gyakorolni kell. Nem elkeseredni elsőre. Minél többször észreveszed magad, annál gyorsabb leszel és a végén remélhetőleg már előtte menni fog.

Ne legyél olyan, mint a viccben, hogy a férfit leszidja a főnöke, ő leszidja az asszonyt, az asszony bántja a gyereket, a gyerek meghúzza a macska farkát. Ez egy rossz minta, próbálj meg kiszállni belőle, de ne várd, hogy varázsütésre menni fog és ne add fel, ha elsőre nem sikerül, hiszen új szokást, beidegződést kialakítani csak ismétléssel lehet.

2020. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Sztk is van pszichológus, még a várakozási idő sem sok, mert nem sokan veszik igénybe. Háziorvostól tudsz beutalót kérni. Szóval az ára ne legyen "kifogás" :)"



Ezt nem tudom honnan veszed. Itt kezdtem az egeszet, 6 hetente volt időpont es pszichiatria utalt oda, hazi orvos nem adott beutalot pszichologushuz.

Pszichiaterhez adott, az pedig ajanlotta a terpat pszichologusnal es 5-6 hetente jartam. Raadasul egy rakas szar volt a "szakember" allandia az orat nezte, sosem emelkezett az elozo beszelgetesre stb

2020. márc. 3. 14:10
 10/12 anonim válasza:
Családtag járt és ő elégedett volt.
2020. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!