Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem lehet tökéletes az...

Miért nem lehet tökéletes az élet? Miért nem lehetek én tökéletes?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb lenne, ha mindenki jószívű ember lenne, segítene a másiknak, empatikusak lennénk egymással. Miért van ez a sok gyűlölet? A sok háború? Erőszak? Ha létezik Isten, miért nem lép fel ez ellen?

2020. márc. 14. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Semmi sem tökéletes. Nincs tökéletesség. A tökéletesség egy ember alkotta idea. Egy fogalom, amit soha, semmi sem fog maradéktalanul megvalósítani. (Maximum apróságok, például ez a nyelvtani értelemben tökéletes mondat.)


A háború és erőszak a belátásképtelenség eredménye. Az önzőség egyfajta olyan állapot, amelyből az empátia és a másik ember érdekeinek figyelembe vétele hiányzik.


Ugyanakkor azt is látni kell, hogy egy véges erőforrású bolygón élünk, és ahol túlzott népszaporulat van, ott természetszerűleg kialakulnak feszültségek, mert nem mindenből jut elég mindenkinek. És előbb-utóbb elpattan a húr.


"Ha létezik Isten, miért nem lép fel ez ellen?"


Nem akarok prédikációt tartani, vallásos sem vagyok, de erre szokás azt mondani, hogy az embernek szabad akarata van. Bármilyen hitnek akkor van értelme, ha a magad elhatározásából gyakorolhatod azt, és nem lép közbe állandóan valaki, aki rendreutasítja azokat, akik nem ezt teszik.

2020. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Túlzott elvárásokkal túlzott csalódások fognak érni.
2020. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló, reagálnék a szövegedre:


"Semmi sem tökéletes. Nincs tökéletesség. A tökéletesség egy ember alkotta idea"


Vallásos keresztény neveltetésben részesültem, a Biblia szerint Isten tökéletes, és a teremtményei is tökéletesek kell hogy legyenek, hiszen egy mindenható entitás tökéletlen teremtményeket nem hozhat létre. Persze az már másik kérdés, hogy pl az ateisták nem hisznek Istenben, valami felsőbb lényben. De aki viszont vallásos és hisz Istenben, az hogy magyarázza, hogy a tökéletes Isten tökéletlen embereket teremt és hogy hagyja a sok rossz dolgot a világban megtörténni, pl háborúk, népirtás, járványok (koronavírus pl) ? Ennél az egyetlen kérdésnél főként a vallásos emberek véleményére lennék kíváncsi.


" A háború és erőszak a belátásképtelenség eredménye. Az önzőség egyfajta olyan állapot, amelyből az empátia és a másik ember érdekeinek figyelembe vétele hiányzik"


Belátásképtelenség, tehát nem látom be, hogy amit tettem, az rossz. A történelmet háborúk kísérik végig, folyamatos hatalmi harcok. A békés együttélés helyett. A rivalizálás miatt ? Tényleg ennyire fontos a pénz és a hatalom ?? Hogy emberek millióit kell a halálba vinni, háború címszó alatt ? Az öldöklés a megoldás ? Miért nem tudnak/tudtak a népek inkább összefogni egymással, 0 háborúval ?? A békével és jóléttel mindenki jól jár nem ?? Vagy ez csak valami rózsaszín idealista fantazmagória ? A gyűlölet gyűlöletet, a háború háborút szül. Egy háborúban lehet az egyik fél győz és megerősödik, na de a vesztes sértettségében majd visszavág, revansot vesz és soha nem lesz vége a háborúskodásnak. Ha én írnám a történelmet 0, azaz 0 !!!! háború lenne. Miért kell/kellett ennyi háború ? Ember embernek miért farkasa ? Miért vannak sokan, akik pusztán azért utálják a másikat, mert más népcsoporthoz tartozik, más a bőrszíne stb ?? Arról nem tehet senki, hova és milyennek születik. A háborúhoz visszatérve, vagy a gyilkosságokhoz. Hogy képesek az emberek ilyesmire ? Ha én megütök valakit, olyan lelkiismeret furdalásom lenne, hogy egész életemben önmarcangolnám magam és bűntudatom lenne- így is állandó bűntudatom van. De még egy macskába sem rúgnék bele. Mások meg egész népeket visznek a sírba.


" Az embernek szabad akarata van".


Itt pedig azt boncolgatnám, hogy ha az ember gonosz és bűnben él, szerintem akkor nem lehet szabad. És mi van, aki nem is tud jó lenni ? A jó és a rossz elhatározás kérdése ? Ha igen, miért nem mindenki a jót választja ?? Nem ez lenne a logikus, és a természetes, építő jellegű, előrevivő ?

2020. márc. 14. 21:33
 4/18 A kérdező kommentje:
És természetesen nem akarok álszent lenni, hogy a világ rossz, borzalmas, én meg jó vagyok. Nagyon sok hibám van.
2020. márc. 14. 21:39
 5/18 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészíteném, hogy a világban nagyon sok pozitív vívmány, találmány, eszme is kialakult, de miért nem lehetett volna ezeket háború nélkül csinálni, létrehozni ?
2020. márc. 14. 21:44
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
ősi problémák ezek. Mindenki nyerni akar, mindenki többre vágyik. Jobb akar lenni mindenkinél. Ez a problémák forrása. Az embernek vágyai vannak, a források pedig korlátozottak. Ha a vágyadtól megszabadulsz, a szenvedés is megszűnik. Ha az egod legyőzöd, akkor tudsz mindenkinek segíteni. Szép cél, dolgozz rajta!
2020. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem is kell feltétlen gyilkosságig elmenni. A harag, bosszú, gyűlölködés, érzéketlenség, a gyenge kinevetése és eltaposása, hataloméhség, hedonizmus, mértéktelenség: ez mind-mind a bűn csírái, gyilkos ösztönök, és ezeket kellene kigyomlálni minden egyes emberből, köztük belőlem is. Egyéni szinten kell kezdeni.
2020. márc. 14. 21:59
 8/18 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok tökéletes. Belőlem is hiányzik a hiba.
2020. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak sajnos ez rózsaszín,porcukros álomvilág.....
2020. márc. 14. 22:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz az csak a felszín, nem ezeket kell kiirtani, hanem fel kell ismerni ennek a viselkedéseknek az okát...


Már az sem egyszerű. De nem is lehetetlen.


Isten nem létezik, de legalábbis nem foglalkozik ilyen egyéni problémákkal

2020. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!