Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megnéztem a 1917 című háborús...

Megnéztem a 1917 című háborús filmet. És háborúba szeretnék menni. Most baj van velem? Vegyek még tartós tejet?

Figyelt kérdés
2020. márc. 21. 14:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
77%
Engem mindig is lebilincselő az első világháború, de mióta olvastam a Szamár sziget szellemkatonái című hiánypótló művet, nem igen szeretnék háborúba menni...
2020. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
*lebilincselt
2020. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Azon kívül, hogy elmebeteg vagy nincs semmi baj veled.


Esetleg a "nyugaton a helyzet változatlan" c. könyvet olvasd el, már amennyiben tudsz olvasni.

2020. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Ajánlom még a nagy háború című blogot, ahol sok személyes visszaemlékezést lehet olvasni. Legtöbbjük igen kegyetlen és megdöbbentő. Sajnos az első világháború szörnyűségeit mintha elfelejtették volna.
2020. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Most is haboru van, csak lathatatlan az ellenseg
2020. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, szerintem bátran lődd agyon magad - vagy ha ez nem megy, lépj egy vonat elé. Háborúban úgyis ez lenne a sorsod.
2020. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#3 nem az anyád vagyok.
2020. márc. 22. 19:06
 8/12 anonim válasza:
14%
A filmek ritkán tükrözik a valóságot. A valóság mindig rosszabb. Egy lefejezésből is lehet vicces vígjátékot készíteni, de nem hiszem, hogy a valóságban szeretnél részt venni akárcsak nézőként is egy ilyen eseményen. A mai háborúkból hazatért amerikai katonáknak is komoly lelki bajaik vannak. A Fekete-tengeren az egyik hajójukat üzemképtelenné tette egy orosz repülő elektromosan és máris besz@rtak. Kikötés után a fele tengerész azonnal leszerelt. Amikor vissza lőnek, akkor már senkim sem akar katona lenni. Nézd inkább a Pikaccsut....az is elég borzalmas.
2020. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Voltam békeidőben katona, és ha kitört volna egy "háború", akkor töltött fegyverrel a saját "tisztjeink" közül sokakat agyonlőttek volna a kiskatonák.

Szanaszét szopattak mindenkit, és sok öngyilkossági kísérlet volt. Úgy, hogy nem volt sem háború, sem háborús veszély.

Tehát ha lettél volna sorkatona, akkor legjobban azt szeretnéd, hogy messze kimaradj az egészből.

2020. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Hatalmas film! De azért egy háborúban lenni nem olyan, mint leülni egy 2 órás film elé, ami alatt szól az epik filmzene, a jól fényképezett képek, meg az idealizált hangulat. Igazából elég nagy szerencsénk van, hogy nálunk itt ma nincs háború és évtizedek óta nyugi van (legalábbis nagyobb konfliktusok nélkül). Nyugaton a helyzet változatlant én is ajánlom, de a legtöbb háborús film is valójában antiháborús film... szval ne akarj háborúba menni ;) peace
2020. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!