Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogyha nagyon...

Mit tegyek hogyha nagyon csúnyán beszélek? (mint 1 kocsis)

Figyelt kérdés

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy mit tudnék az ellen tenni hogy leszokjak a káromkodásról?

körülbelül mostanság minden második szavam(na jó kicsit túlzok) káromkodás és már engem is nagyon zavar...valaki tud mondani praktikákat hogy le tudjam ezt a dolgot és ne káromkodjak ennyit?


2020. márc. 26. 00:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
hát b...meg, ha rájössz akkor g...ire áruld el nekem is.
2020. márc. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj koncentrálni rá, ha káromkodsz, csapj a szádra (de tényleg), és gyakorold a más szavakkal való helyettesítést. Pl. Francba, basszus, bakker.


Aztán ha a kisujjaddal belerúgsz az ágy szélébe, engedj ki mindent! :)

2020. márc. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Ülj le, ez nagyon meglepő lesz.

Úgy tudsz leszokni a csúnya beszédről, ha nem mondasz csúnya szavakat.

2020. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
49%
Előbb magadban mond el amit kimondanál, aztán a káromkodáat hagyd ki ha megszólalsz
2020. márc. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szoktam le róla, amikor bekerültem olyan közösségbe, ahol ez ciki, proli volt. Rosszul éreztem magam eleinte, mert láttam hogy kb. lenéznek miatta, tudatlan bunkónak tartanak, mert káromkodtam.
2020. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy ilyen srác a baráti körben régebben, akit szintén zavart a saját trágársága. Ő megkért mindenkit, hogy igenis szóljunk rá, figyelmeztessük minden egyes esetben, amikor káromkodik, nem baj, ha szarul érzi magát miatta, de akkor is legyen visszajelzés neki. Így is hónapokba telt, mire telejesen elhagyta ezt a szokást.

Te is kérj meg mindenkit, hogy szóljanak rád. Nehéz lesz, de nem lehetetlen, egy ennyire berögzült szokást megváltoztatni.

2020. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
32%

Ha ez nem valami apádtól, nagyapádtól tanul dolog, akkor pszichológiai háttere van. nem kaptad meg a figyelmet vagy eszeddel, stb. nem tudtad kivívni, és ilyen kerülőúton hívod fel a figyelmet tudat alatt.

Kérd ,meg a többieket, hogy figyelmeztessenek! ÉS a rákoncentrálás is hasznos lesz.

2020. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Káromkodsz, vagy trágárkodsz?

Nagyon nem mindegy!

2020. márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Mielőtt mondasz valamit számolj el magadban 10-ig és gondold át, mit is akarsz mondani.
2020. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
49%
Ne csak beszélj, gondold át.
2020. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!