Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Önismereti kérdések

A kérdés

Mit tegyek hogyha nagyon csúnyán beszélek? (mint 1 kocsis)

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy mit tudnék az ellen tenni hogy leszokjak a káromkodásról?

körülbelül mostanság minden második szavam(na jó kicsit túlzok) káromkodás és már engem is nagyon zavar...valaki tud mondani praktikákat hogy le tudjam ezt a dolgot és ne káromkodjak ennyit?

márc. 26. 00:08  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
hát b...meg, ha rájössz akkor g...ire áruld el nekem is.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont márc. 26. 00:24 Privát üzenet

Próbálj koncentrálni rá, ha káromkodsz, csapj a szádra (de tényleg), és gyakorold a más szavakkal való helyettesítést. Pl. Francba, basszus, bakker.

Aztán ha a kisujjaddal belerúgsz az ágy szélébe, engedj ki mindent! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont márc. 26. 01:12 Privát üzenet

Ülj le, ez nagyon meglepő lesz.

Úgy tudsz leszokni a csúnya beszédről, ha nem mondasz csúnya szavakat.

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont márc. 26. 01:32 Privát üzenet
Előbb magadban mond el amit kimondanál, aztán a káromkodáat hagyd ki ha megszólalsz

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont márc. 26. 04:53 Privát üzenet
Én akkor szoktam le róla, amikor bekerültem olyan közösségbe, ahol ez ciki, proli volt. Rosszul éreztem magam eleinte, mert láttam hogy kb. lenéznek miatta, tudatlan bunkónak tartanak, mert káromkodtam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont márc. 26. 07:12 Privát üzenet

Nekünk volt egy ilyen srác a baráti körben régebben, akit szintén zavart a saját trágársága. Ő megkért mindenkit, hogy igenis szóljunk rá, figyelmeztessük minden egyes esetben, amikor káromkodik, nem baj, ha szarul érzi magát miatta, de akkor is legyen visszajelzés neki. Így is hónapokba telt, mire telejesen elhagyta ezt a szokást.

Te is kérj meg mindenkit, hogy szóljanak rád. Nehéz lesz, de nem lehetetlen, egy ennyire berögzült szokást megváltoztatni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont márc. 26. 07:23 Privát üzenet
anonymousreview60 nevű felhasználó válasza:

Ha ez nem valami apádtól, nagyapádtól tanul dolog, akkor pszichológiai háttere van. nem kaptad meg a figyelmet vagy eszeddel, stb. nem tudtad kivívni, és ilyen kerülőúton hívod fel a figyelmet tudat alatt.

Kérd ,meg a többieket, hogy figyelmeztessenek! ÉS a rákoncentrálás is hasznos lesz.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont márc. 26. 07:32 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

Káromkodsz, vagy trágárkodsz?

Nagyon nem mindegy!

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont márc. 26. 07:43 Privát üzenet
Mielőtt mondasz valamit számolj el magadban 10-ig és gondold át, mit is akarsz mondani.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont márc. 26. 07:49 Privát üzenet
Ne csak beszélj, gondold át.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont márc. 26. 07:54 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tanácsolnátok? Nagyon sokat beszélek csúnyán, már lassan a tanáraimmal is beszélek véletlenül. Hogyan változtassak?
Ha a férfiak csak úgy küldenek pénzt, mert csúnyán beszélek hozzájuk, azt hogy kell leadózni?
Csúnyán beszélek, hangosan és idegesítően nevetek és még sorolhatnám. Így van esélyem a fiúknál? :D
Nagyon összevesztem anyukámmal! Azt mondja, hogy csúnyán beszélek vele meg hogy nincs hozzá egy kedves szavam! Ehhez hozzátartozik, hogy 30 vagyok és az utolsómat is nekik adnám!...
Segítség kéne sürgősen! Ordítozok, csúnyán beszélek az apámmal! Mit tegyek, hogy erről leszokjak, normális ez egyáltalán?
Eleg csunyan beszelek anyummal, de nemtudok mas lenni, de megis szeretnek. Hogyan?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Önismereti kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!