Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a koncentrációt?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy egyszerűen képtelen vagyok huzamosabb ideig leülni tanulni, a koncentrációm max 10-15 percig tart. Ezt szeretném fejleszteni valahogy mert ha egyetemre akarok menni hozzá kellene szoknom a folyamatos tanuláshoz nem 2esekkel akarok végigbukdácsolni az egész egyetemi életemet. Újraérettségizek, 2 éve érettségiztem akkor nem vettek fel egyetemre most újra meg szeretném próbálni, 2 tárgyból szeretnék érettségizni hogy javítsam az eddigi eredményeimet. A cél megvan, a motiváció valamennyire, de a koncentráció kevésbé, az anyaggal az elején még ősszel tök szépen haladtam egy csomó érettségis feladatot végigcsináltam többé kevésbé jó eredménnyel, aztán jött elég sok magánügyi probléma ami után kiestem a gyakorlatból és most itt vagyok hogy 10-15 perc tanulás után annyira elfáradok hogyha leülök vagy lefekszem bealszom. Nem lehet valahogy valamilyen módszerrel fejleszteni ezeket hogy tudjak koncentrálni ne fáradjak el annyira?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. ápr. 4. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Folyamatos terheléssel fejleszthető a koncentráció, viszont nem szabad feladni. Figyelj oda, hogy egyél-igyál rendesen, szellőztess tanulás előtt, ez is segíti a megfelelő agyi működést.
2020. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!