Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is éreztétek már ennyire...

Ti is éreztétek már ennyire céltalanul magatokat?

Figyelt kérdés
Annyira céltalannak érzem az egész létem. Sok kudarc ért, főleg az utóbbi 10 évben: iskola váltás, beilleszkedési nehézségek, baleset, szegénység. 23 éves vagyok és úgy érzem elakadtam, nincsenek céljaim már. Úgy érzem semmi nem jön össze.3 éve kínlódik az egyetemmel, ahova már másfél év óta igazából nem is járok. Mindig nagyon szorongós és gátlásos ember voltam. Már gimi mellett is a szorongás uralkodott rajtam, utáltam, de emellett jó tanuló voltam. Annyira kimerültem lelkileg emiatt, hogy úgy döntöttem nem megyek egyetemre. Egy év kihagyás után újult erővel nekivágtam az egyetemnek. Megint előjött a szorongásos, az állandó gyomorideg, hasmenés, mindig kényelmetlenül éreztem magam. Vizsgázni a legtöbbre úgy mentem be, hogy kb 2-3 napja nem aludtam előtte, több vizsgán nem sikerült. Másodêvre nőtte ki magát ez a szorongás igazán, nem igazán voltak barátaim sem, sokszor sírva mentem órákra, reszkettem, izzadtam, utáltam mindent és mindenkit. Odáig jutottam, hogy nem mentem be többet, itthon nem tudták jó ideig, hogy mi a helyzet velem. Kiborított teljesen, odáig jutottam, hogy az öngyilkosságomat kezdtem el tervezni, de a barátaimnak köszönhetően valahogy sikerült jobban lennem, szereztem munkát, ami elterelte egy kicsit a figyelmem, de sokszor csak úgy rámtört még mindig a sírás. Aztán következő évben újra kezdtem az egyetemet munka mellett, még több stressz, kimerültség. Választás elé kerültem vagy folytatom az egyetemet, de nem lesz munkám és nem lesz pénzem, vagy lesz munkám, de abba kell hagynom az egyetemet, a másodikat választottam.Megint jött a szörnyű bűntudat, sokszor leírtam magam annyira fájt, de nem akartam, hogy megismétlődjön velem megint ugyanaz, így hát próbálom tartani magam.Szörnyen érzem magam, nem hiszem el, hogy ez velem történik nem látok kiutat ebből. Az egész életem egy kudarc, annyit tanultam, hogy idáig eljussak és nem ér semmit. Nem látom ebből a kiutat, annyira össze vagyok zavarodva, érzem ha még tovább ez az állapot lesz én beleőrülök lassan. Volt már így más is? Hogy léptetek túl ezen?

2020. ápr. 8. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Te vagy az akit mindig követnek rendőrök meg figyelik telefonon?

Amúgy mindegy.


Próbáld meg nézni az élet jóoldalát!


Ebben a rendőrség nem tud neked segíteni, de én sem.


Van lelkisegély, szerintem őket hívd fel. Megbeszéltek egy időpontot és biztos fogadnak, nem tudom de valahogy így működik.


Javulást.

2020. ápr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem neked érdemes lenne ellátogatnod egy pszichológushoz. Ha igaz, amit írtál, téged sok kudarc ért, a szorongásoddal és bezárkózásoddal pedig csak azt éred el, hogy az esetleges pozitív dolgoktól, sikerélményektől is elvágod magad, és ha ezen nem változtatsz, ki fogsz égni. Haladhatsz kis lépésekben, de akkor is ki kellene mozdulnod a holtpontról.


Voltam hasonló helyzetben, több évig tartott ez az állapot, nálam is az volt a gond, hogy nem találtam megfelelő célt magamnak, amiért küzdhettem volna, és emiatt úgy éreztem, nem vagyok jó semmire. Ugyanígy elmaradoztam egyetemről, szorongtam, kilátástalannak láttam a jövőmet. Én eljutottam odáig, hogy már semmi sem érdekelt, lemondtam arról, hogy bármilyen elvárásnak megfeleljek, és ez segített abban, hogy a nulláról újra összerakjam az életem, de már úgy, ahogyan nekem jó. Találtam olyan munkát, ami érdekel, olyan szakmát is, amiben szívesen dolgozom (előtte is szereztem, de csak hogy valamit tanuljak), és mostanra nem stresszelek az életemen, csak próbálom jól érezni magam a bőrömben. Saját magamnak akarok megfelelni, és képes vagyok megbocsátani magamnak a hibáimat.


Te még nagyon fiatal vagy, a 23 év éppen arra elég, hogy elkezdd megismerni önmagad. Ha nem megy az egyetem, talán nem neked való pályát választottál. Talán el kellene engedned, és megengedni magadnak, hogy megkeresd azt, amivel tényleg szívesen foglalkoznál. Öngyilkosságon ne törd a fejed, mert te nem meghalni akarsz, hanem boldog lenni, nem igaz? Előtted áll a felnőtt életed, még úgy is, hogy ebből az állapotból nem fogsz azonnal kilábalni, csak szépen, lassan. Keresd azokat a dolgokat, amik számodra értékesek, és töltsd ilyesmivel az idődet. Ismerd meg minél jobban magad! Sajnos nem egyenlő esélyekkel indul mindenki, van, akinek az életében több a nehézség, de az, hogy mit hozol ki a lehetőségeidből, nagyrészt fejben dől el. Mostanra nagyjából kiforrott a személyiséged, vedd számba a jó és rossz tulajdonságaidat, és ennek megfelelően gondold át, hogyan tudnál jobban érvényesülni a világban. Nagyon sokan járnak hasonló cipőben, nem vagy egyedül. Van, aki 23 évesen, van, aki 50 évesen, de néha meg kell állni, és elemezni, miért kerültél rossz vágányra, és hogyan lehetne ezt ellensúlyozni.


Lehet, hogy ezek üres szavak, és nem tudod hasznosítani, amit írtam, de a lényeg, hogy kitartás, idővel jobb lesz. Mindig menni kell tovább, és nem feladni, mert akkor csak veszíthetsz. Az élethez kell egy kis bátorság és hit önmagadban.

2020. ápr. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%
Változás mediátorként azt mondahot neked az írásod alapján, hogy egyáltalán nem reménytelen a dolog. Csupán felkéne vázolnod magadnak, hogy mik azok a bionyos célok amiket elakarsz érni, és azután azt kéne kidolgozni, hogyan juss el odáig, mik azok amiket változtatni kell és milyen iányban, stb. A pszichológusok nem fognak érdemi változásokat, célokat hozni az életedbe. Talán többre mennél, ha egy megfelelő szakemebert ,egy jó életvezetési Couch-t keresnél fel céljaid eléréséhéz.
2020. ápr. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem kapcsolódj ki a rosszlányokon az helyrehoz
2020. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rinyálás, rinyálás és még több rinyálás...Menj el orvoshoz, az majd faxán leszedál.
2020. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pszichológus.
2020. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Figyelmesen olvasd el!


[link]

2020. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közönségesen depressziós vagy. Az egy ronda dolog. Pszichológus tudhat segíteni. Általában nem lehet, csak konkrétan. Az okot kell megkeresni. Gyógyszeres kezelés kell, ez kémia, nem pedig elhatározás kérdése. Azért persze a kemény elhatározás is hasznos, ehhez azonban külső segítség kell, mondjuk a családból (aki biztat).
2020. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!