Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges, hogy biszexuális...

Lehetséges, hogy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés
Érzelmileg és egy kicsit testileg kezdek vonzódni az egyik lány ismerősömhöz, de kicsit bűntudatom is van, mert eddig a fiúk iránt érdeklődtem. Most már lányokat is megnézek az utcán, nem csak fiúkat. Most akkor ilyenkor mivan?

2020. ápr. 11. 10:05
 1/8 anonim válasza:
21%
Fiatal vagy, kezdesz érni és a hormonok összezavarnak. Majd kialakul, hogy milyen vagy, ha 25 évesen is bejönnek a lányok.
2020. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. ápr. 11. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: 25 évesen, ez most komoly? Egy heterónak is ezt mondanád? Egy biszex is ugyanúgy tudja már kamaszkorában, hogy az, mint egy hetero.


Kérdező, nem tudom, mit értesz az alatt, hogy testileg és érzelmileg vonzódsz valakihez. Sokféle vonzalom létezik. Van pl. szexuális vonzalom, amikor valakit szexinek tartasz és szívesen lefeküdnél vele. Romantikus vonzalom, amikor romantikus kapcsolatban szeretnél lenni valakivel. Esztétikai vonzalom, amikor szépnek tartod valaki külsejét, de nem szexuális értelemben. Plátói vonzalom, amikor szeretnél érzelmileg közel kerülni valakihez, de nem romantikus értelemben, hanem pl. barátként. Értelemszerűen a szexuális irányultságodat az határozza meg, hogy szexuális vonzalmat kik iránt érzel. Ha a saját nemed és az ellentétes nem iránt is, akkor biszexuális vagy. Akkor is lehetsz biszexuális, ha a többi fajta vonzalmat másképp vagy egyáltalán nem érzed. Pl. van olyan, aki biszexuális, de romantikus vonzalmat csak ellentétes nem iránt érez, ő heteroromantikus biszexuális.

A másik dolog, hogy a biszexualitás nem úgy néz ki, hogy pontosan 50-50% arányban tetszik a saját nemed és az ellentétes nem is. Ingadozhat, változhat az ízlésed, lehet, hogy az egyik nem úgy általánosságban jobban vonz, mint a másik. Meg azt is hozzá kell tenni, hogy az azonos nemű kapcsolatokat mennyire sokan megbélyegzik, és ha elítélő környezetben nősz fel (Magyarország szerintem erősen annak számít úgy általánosságban), akkor tudat alatt működik nálad egy afféle önvédelmi reakció, és e miatt nehezebben tudsz nyitni azonos neműek felé, mint ellentétes neműek felé akkor is, ha egyébként tetszenek.

2020. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
#3 Írtam egy random kort, ami már nem tartozik a tinikategóriába. És igen képzeld el, hogy léteznek olyan 15-16+ évesek, akik megkérdőjelezik ilyen korban, hogy pontosan kikhez is vonzódnak. Attól, hogy te vagy én nem éltük ezt át, nem mindenki holtbiztos benne. Elkezdenek érdeklődni a szexualitás iránt, beindul a nemi vágy és kíváncsiak mindenre. Ezért lepontozni sok értelme volt :D
2020. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Ez most sokat segített :)
2020. ápr. 11. 19:40
 6/8 anonim válasza:
100%
Egyik osztálytársam mondta, honnan tudod hogy biszex vagy 14 évesen? Nem vagy még fiatal ahoz? Erre nem nagyon tudtam mit mondank csak azt hogy akkor te honnan tudod hogy heteró vagy, meg akkor a szüzességed elvesztéséhez is fiatal vagy. Most 15 vagyok, elég biztos a szexualitásomban, és amúgy én is így “kezdtem” 6.ban ahogy leírtad:D
2020. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki elgondolkodik azon, hogy lehet, hogy nem heteroszexuális, az több, mint valószínű, hogy tényleg nem az. Heteroszexuális embernek ez meg se fordul a fejében.
2020. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ahhoz, hogy ezt teljesen kitisztuljon, nem árt számba venni egy pár dolgot. Egyrészt szerintem nem mindegy, hogy csak testileg vagy érzelmileg is vonzódsz az ismerősödhöz és az sem mindegy, hogy ez menyire mély. Sokaknak van egy olyan időszaka, amikor megjelenik ez a "krízis" állapot úgymond, vagyis foglalkoztat ez a kérdéskör, ez természetes kíváncsiság. Mint ahogy előttem már leírták, idővel ez alakulhat, ezért nem mindegy a korod sem (csak mert azt nem írtál).

Ha beszélgetni szeretnél erről, írj privit nyugodtan.

Hasonlót átélt 19/l

2020. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!