Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi bajom van? És hogy tudok...

Mi bajom van? És hogy tudok segíteni magamon? Segítséget kérni nem mernék. Légyszives csak ertelmes valaszokat. Köszi.

Figyelt kérdés
Amikor ismeretlen emberekkel találkozom, mindig rettegek. Ez kb. 10 vagy 11 éves korom óta így van. Csak azokkal az emberekkel tudok beszélgetni, akiket régóta ismerek. Nagyobb környezet változások előtt mindig feszült, álmatlan vagyok. Rettegek a költözésektől, de még attól is, hogy anyám esetleg új kocsit vesz. Senkivel nem tudok teljesen őszinte lenni. Emiatt úgy érzem, hogy az érzéseim belülről falnak fel. Neha iszonyúan szomorú vagyok, máskor dühös. Néha a semmiségeken sírok, vagy olyan gondolatok vannak a fejemben, amit nem tudok megfogalmazni. Legjobban a morbid szóval lehet jellemezni. Nem merek felszólalni, vitatkozni nem szeretek, főleg, ha többen hallják. Ötleteket nem merek adni fontos kérdésekben (inkább semmilyenben). Legszívesebben olvasok, vagy valamilyen sorozatot nézek, hogy ne gondoljak magamra, és bele tudjam élni magam valaki olyan bőrébe, akinek nincsenek ilyen gondjai. Bocsi az összevisszaságért.

2020. ápr. 22. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológussal beszélj.
2020. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HA gondolod beszélgethetünk és elmondhatod közben az érzéseidet. Mert ha elmondod akkor végig is gondolod ezáltal jobban megismered magad, tisztábban látsz és rájössz hogy az adott dologgal kapcsolatban helyesek vagy logikusak voltak-e a reakcióid.
2020. ápr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem szeretnék beszélgetni, de a válaszod segített, köszi
2020. máj. 3. 20:52
 4/4 anonim válasza:

Én is pont ezzel küzdök.

Nálam olyan 6-7 éves koromban kezdődött, de nem találtam meg a választ, hogy ez miért van így. 50 éves múltam és soha nem múlt el ez a jelenség...


Rengetegszer költöztem, rengeteget váltottam munkahelyet, többször váltam, de hiába a sok új ismerettség, ez a jelenség nem változott.


Én arra jutottam, hogy ez a saját tulajdonságom és nem jelent problémát. Nem tekintek rá hiányosságként, inkább elfogadom magamat ilyennek.


Fura, hogy néha találkozok olyan emberekkel, akikkel viszont azonnal összhangban vagyok, és olyankor az nagyon jó érzés.

2021. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!