Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nemtudok önmagam lenni...

Miért nemtudok önmagam lenni bizonyos társaságokban? Miért vagyok másmilyen minden társaságban? És hogyan tudnék javítani ezen?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok és sok esetben még a hozzám legközelebb álló emberekkel sem tudok nyílt, őszinte / önmagam lenni s változni sem merek mivel minden társaságban más vagyok és ők úgy ismernek évek óta, és nem merek csak úgy önmagam lenni.


Többekközt szüleimmel sem.


Családi társaságban, vagy ha csak a szüleimmel kettesben beszélgetünk, teljesen szótlan vagyok, általános iskolában kicsit nyíltabb voltam az érdekeltségeimmel kapcsolatban. De például ahogy átkerültem középiskolába, és bár nem azonnal de viszonylag gyorsan önmagam tudtam lenni az osztálytársaim között mivel ott nem ismert senki sem


Ami érdekesebb hogy általánosban is ugyanígy éreztem magam a legtöbb ember között, viszont ahogy átkerültem középiskolába, bár nem azonnal de úgy éreztem hogy végre önmagam tudok lenni.


Ez bánt a legjobban, hogy minden társaságban saját magam egy bizonyos változata vagyok, hol teljesen csöndes. Hol bátrabb, nyíltabb. És egy-két barátom előtt pedíg tudok teljesen önmagam lenni. És akármennyire is próbálkozok nemtudok ugyanolyan lenni mindenhol.


Őszintén az egyetlen megoldás amit reálisnak érzek jelenleg az az hogy elköltözök messze és megpróbálok új életet kezdeni, új emberek között, mivel középiskolában is ez hozta meg a javulást ilyen téren.



2020. ápr. 25. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ezek szerint egy hazug ember vagy, aki mindig megjatsza magat? Valojaban csak meg nem alakult ki a szemelyiseged ... mindegyik arcod Te magad vagy egyelore ... idovel majd az lesz dominans, amelyiket eredmenyesnek fogod erezni a tapasztalataid alapjan.
2020. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes önismereti kérdés és a válasz is ez: önismeret. Nem vagy végleges még. Minden szituációban próbálsz megfelelni, mert nincs kiforrott személyiséged. Ha majd tudod ki vagy, akkor nem lesz ilyen problémád.
2020. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én dupla annyi vagyok, mint te és a mai napig ugyanezzel küszködöm,mi már így maradunk, lélektesó!
2020. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
gyakorolni kell és magaddal ismerkedni. Lélektesók nincsenek.
2020. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert nem szereted és nem tiszteled magad.


Brian Tracy Főnix szemináriumát hallgasd meg! Youtube

2020. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell elköltöznöd sehova sem.Mindenkire jellemző, hogy csak egy-két ember között tud igazán önmaga lenni, erre mondják, hogy csak egy-két igazi lelki barátja van, vagy lelki társa. Ez nem tőled függ, hanem a többiektől. De miből áll az, hogy nem vagy önmagad, milyen szeretnél lenni?
2020. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A 2-sel értek egyet, kiforratlan vagy még, keveset tapasztaltál, nem mertél megnyilvánulni.

Mit értünk az alatt, hogy "önmagam lenni"? Szerinted mikor vagy önmagad?

A 12 éves lányom is rendkívül zárkózott, de velem csodálatos nyílt- mondhatjuk. hogy önmaga. Vicces, kedves, néha kis kötekedő, de már kamasz, azért... Sokat beszélgetünk és én tudom, hogy mennyi kincs van benne, de sajnálom, hogy ebből mások vajmi keveset látnak. El tudom képzelni, hogy te is egy ilyen kincs vagy. Mutatkozz meg az embereknek. Nem baj, ha egyszer ilyennek látnak, máskor olyannak- most formálódsz. Van akinek 40 éves korára se sikerül, de nagy a mellénye..


Nagyon gorombának tartom az olyan támadó embereket, akik azért vannak itt a gyakorin, hogy az egyébként is kétségekkel küzdő embereket megalázzák, lehordják, vagy csak okoskodjanak.

2020. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:

Te valószínűleg szeretnél megfelelni annak a társaságnak amiben éppen vagy.

Ezzel sokan vagyunk így. Nehéz felvállalni a másságot.

Sokan választják azt, hogy a szürke, ám nagyon "hangos" tömegbe elvegyüljenek. ez nem kerül nagy erőfeszítésbe. a Tömeg képes az embereket, csakúgy magával sodorni. A tömegnek az a tulajdonsága, hogy az egyéni megnyilvánulásokat, ami nem jellemző a tömegre azt pellengérre állítja, és megszégyeníti. Nos akik ezt kibírják, és képesek a saját adottságaikat, a saját elveiket, a saját életcéljaikat felvállalni, nos azokból a társadalom kiemelkedő egyéniségei lesznek. Azért, mert megerősödnek, megedződnek, megtanulják kezelni azt, hogy ellenszélben is előre kell menni.

Tehát az életed kis vitorláshajója a tenger hullámain hánykolódik, és éppen döntened kell, hogy felvállalod-e teljes mellszélességgel önmagad, a kiváló, a jó és a gyengébb adottságaiddal együtt? Megtalálod-e azt az útirányt, melyben az erősségeid, erős szélként duzzasztják meg a vitorláidat, és gyorsan haladsz az életcélod felé, legyőzve a hajó alatt elsuhanó hullámokat?

Igen igazad van abban, hogy nem mondasz el bárkinek, bármit magadról. Valóban vannak olyan emberek akik nem tartják tiszteletben a bizalmas információkat. Nehéz igazán jó barátot találni. De nem lehet megtalálni úgy sem ha nem próbálkozunk. Benne van az esély és a kockázat. Az emberismeretünk ezekből a megtapasztalásokból alakul ki.

Az a jó, ha olyan helyen vagy ahol önmagad lehetsz színjáték nélkül. Ez a boldogságunk egyik fontos eleme.

Jó szelet és jó utat kívánok!

2020. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Ne hidd el, amit az idióta kettes válaszoló mondott. A személyiséget nem kiforrasztani kell, hanem megszüntetni. A személyiség minden szenvedés forrása.
2020. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindenki megjátssza magát, csak az emberek többsége nem is ismeri fel magában ezt a tudattalan viselkedést. Te legalább már felismerted.

Ez az első lépés a megvilágosodás felé.

2020. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!