Miért lettem ilyen?

Figyelt kérdés
Régebben is bennem volt ez a tipikus Y generációs félelem, hogy például nem mertem telefonon pizzát rendelni, de egyébként nyílt embernek tartom magam, szívesen beszélgetek/ismerkedek bárkivel. Viszont amikor egyedül vagyok, mindig szorongok az emberek miatt, már odáig fajult a dolog, hogy ha jön a postás, elkezd remegni a kezem és hevesebben ver a szívem, mert félek (nem tudom, hogy mitől). Egyedül mindigis rosszul éreztem magam, de csak az utóbbi időben alakult ki, hogy egyes szituációkban ilyen tünetek jönnek elő. Valamint az iskolai szóbeli kérdezéseknél (nem csak vizsgáknál, hanem bármilyen órai tevékenységnél) is teljesen leblokkolok és érzem, hogy az egész testem remeg. Ez mi lehet és mitől alakulhatott ki?

2020. ápr. 27. 11:03
 1/9 anonim válasza:
Szerintem hirrorfilm vagy valami ilyesmi az oka, mert ahogy ott látod, azt hiszed meg fog történni veled is, pélául a postás egy gyilkos vagy valami, azaz izgulsz, mert az agyad elhiteti ezt veled. A blokkolás meg szerintem a sok stressztől van. Bocsánat ha baromságot mondtam.
2020. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bár nem vagyok szakember, azt tudom mondani, hogy ez a gyakorlatlanság. Ha felveszed a telefont és felhívod a pizzafutárt, először félni fogsz, esetleg elrontasz valamit, rosszul adsz címet, dadogsz kicsit, de nem fogja rádtenni a telefont a diszpécser. Néhányszor még felhívod más alkalomkor, aztán egy idő után rutinszerű lesz ;) A többi dolog is amit említettél gyakorlás kérdése. A szervezeted hozzá fog szokni ehhez az ingerhez, ha sokszor erőlteted magad és mész ki a postáshoz, elmúlik majd a remegés, vagy ha többször nyilvánulsz meg mások előtt szóban, a felelésekkel sem lesz baj. Ehhez az iskolai dologhoz azt tudom javasolni, hogy ha kérdez a tanár és nincs tétje a válaszolásnak jelentkezz és válaszolj, ha elrontod sincs baj. A lényeg, hogy törekedj a félelmed leküzdésére és hidd el, hogy könnyebben fogod kezelni ezeket a szituációkat. :)
2020. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos az a baj, hogy régen simán ment például a felelés, akkor se féltem, ha egyáltalán nem tudtam az anyagot. Tavaly szeptemberben egyetemre kerültem és először azt hittem, hogy az a baj, hogy nem ismerek senkit, ezért félek megszólalni. Sajnos ez a remegés, stresszelés nem szűnt meg fél év alatt sem és nem tudom, hogy miért lettem ilyen.
2020. ápr. 27. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez szorongás. Sajnos nálam is kialakult. Egyedül sajnos az ital oldja nálam. Más nem.
2020. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Inni nem szabad erre, mert úgy marad és jön a függés.
2020. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egy kis ideig nálam is volt. Próbálj megnyugodni, csukd be a szemed, nem fog senki bántani. Ha nem segít, szólj valakinek, aki segíthet neked ebben. Én régebben nagyon izgulós voltam, aztán jött ez is, utána mikor "elmúlt" szinte nem is izgultam.
2020. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És az hogyan lehet, hogy ilyen idős korban (21 voltam, amikor kezdődött) kialakult? Tulajdonképpen lehet a helyváltozás is, meg hogy nem ismertem senkit. Konkrétan a második eligazító napon majdnem elsírtam magam, de azóta csak rosszabb lett és már olyan kis dolgoknál is előjön, hogy alá kell írnom valamit, stb.

Szóval az elején indokoltnak tartottam, hogy így érezek, de azóta már egyetemen kívül is ez van.

Van bennem akarat, hogy változtassak, de ha nem ismerem az okát, akkor egy kicsit nehéz lesz... És ismét köszönöm a válaszokat! :)

2020. ápr. 27. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelenlétet kéne létrehoznod, ha fel akarod oldani magadban ezt a szorongást.
2020. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz jelenlét alatt?
2020. ápr. 27. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!