Mi ertelme elnem?!

Figyelt kérdés

17 eves srac vagyok az egesz dolog hogy az eletem "sz#r" lett (persze nem ehezek, meg semmi olyan dolog, nem az elethelyzetem rossz egyszeruen nem birok elni) egy lannyal kezdodott (jelenleg gimiben vagyok 10.-es) elso szerelmem (es lehet utolso) halalosan szerettem ezt a csajt, sokaig huzta az agyam meg neha kavartunk, szet szedett idegileg teljesen. Lassan masfel eve volt hogy "elvaltak utjaink", es azota semmi celja az eletemnek. Szexeltem mar tobb lannyal is, azota ez a dolog sem izgat egyeltalan...tonkre tett az az egy lany. Tobbszor irtam rola ki kerdest is regebben, nem tudok tul lenni rajta, semmi celt nem latok az eletemben de tenyleg, nem torodik velem senki, szinte mar barataim sincsenek. Azota sok csaj akart velem lenni de nem latok meg senkiben semmit. Pedig ugy erzem a szerelem az egyetlen ami miatt erdemes elnem. Anyukamat szeretem nagyon. Neha ugyerzem pszichopata vagyok, mintha nem lenne szivem, amiota volt a lannyal ez az ugy...ne mondjatok hogy pszichologus mert ugysem fogok elmenni. Megolni magam nem birnam, tul gyava vagyok. Nem vagdosom magam stb, csak altalaban a napjaim 90%-at vegig szomorkodom, sokszor sirok is. :/

Tenyleg nem birom mar, a suli is kikeszit, semmire se tudok koncentralni. Szerintetek mi a teendo? Erezni akarok szeretni de nem megy.



2020. máj. 8. 01:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Szed össze magad és légy férfi! Teljesen úgy viselkedsz, mint egy tizenéves kislány! Mondjuk ők is kinőnek ebből pár év alatt. Nincs az az ember, aki szeretne a közelébe lenni egy ilyen önsajnálatba zuhant valakinek. Szerintem vegyél egy csomag D vitamint és szed két hétig legalább, mert simán lehet, hogy depressziós is vagy. Ha a D vitamin hiánya okozta a mélabúdat, akkor az pár hét alatt teljesen elmúlik. Lányokkal meg óvatosan, mert minden nő, akivel összefúj a szél viszi az energiád és az idegrendszered. Nőkben sem a mennyiség számít, hanem a minőség. Nem kell mindenkivel összefeküdni.
2020. máj. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de kb. mindenki került már lapátra, de fel tudtunk kászálódni idővel. Persze, rossz érzés, fájdalom, de idővel lassan elmúlik és tudsz tanulni belőle. Én hiszek abban hogy nem véletlenül történnek dolgok, és nem okos dolog ennyire "akarni" mert nem vagy okosabb mint az univerzum... Engedd el és próbáld megérteni miért így kellett történnie. Képzeld magad a csaj helyzetébe, vajon neki mennyire te voltál a Nr.1, ha ezeket megcsinálta veled? Ja és vajon neked miért egy olyan valaki kell, aki idegileg kikészít és húzza az agyad? Miért nem olyan, aki elfogad, tisztel szeret és nem játszik játékokat? Mindenesetre nézheted úgy is hogy kimaxoltad a dolgot, mindent kihoztál belőle lehetőségeid szerint úgyhogy elégedett lehetsz és büszke magadra! Engedd el haver, és lépj túl mert különben tönkreteszed magad
2020. máj. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy. Ne add fel. Találj valami életcélt-hobbyt magadnak aztán jön majd a szerelem is. Közhelynek hangzik de tényleg így van.
2020. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ertem a problemad es a frusztraciod,de abba is gondolj bele, hogy mások annyi idős korban még egy csókig sem jutnak el, nem hogy szexig több lánnyal...

A pszichologus szerintem valoban nem jo otlet, en is depi vagyok, nekem is javasolták már a pszichológust a szüleim, de nekik a többsége (tehat aki pl nem egy pszichátrián vagy suliban dolgozik, hanem unblock random pácienseket fogad a lakásán, esetleg elmegy hozzájuk) csak azt csinalja, hogy még a legnagyobb senkikkel is elhitetik, hogy mekkora sztarok.. Ha te ezzel a problémával ami jelenleg neked van, elmennél egy ilyehez, szerintem csak még jobban magadba fordulnál. Még jó hogy nem bírnád megölni magad, egy lány sem ér anyit hogy véget vess az életednek. Van az a mondás, miszerint ami nem öl meg, az megerősít :D Hogy értve tett tönkre az a lany? Ő dobott ki téged mert szerinte nem működött a kapcsolatotok, vagy pedig neked ment az agyadra és ezért lett vége? Ez sem mindegy... hogy megint csak egy mondással éljek, mindenkinek jár egy második esély. Most úgy is világjárvány van, mindenki aktívabb a közösségi médiában. Ha ez a llány tényleg annyira fontos neked, szerintem egy próbát megér :D

2020. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat igazabol lelepett egy masik csavoval, lehet talan ez faj a legjobban nekem. Koszi a kommenteket igyekszem osszeszedni magamat. 😔
2020. máj. 9. 01:19
 6/9 anonim ***** válasza:

A logika mindent legyőz.


Itt azt mondja: Nem abba a csajba vagy szerelmes hanem egy ideálba ami a fejedben felvette annak a csajnak az alakját. Azt a csajt nem ismerheted meg igazán mert tapasztalatlan vagy és az idő sem volt sok amit együtt töltöttetek. Az agyad a hiányzó részeket idilli megoldásokkal pótolja ki ettől ő tökéletesnek fog tűnni pedig csak egy illúzió az egész...

2020. máj. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat nemtudom ebbol mi igaz, nem keresem mas lanyokban mert felesleges, o kulonleges ugy mint mindenki mas a maga modjan, mar ideje hogy tullepjek de nem tud egy lany sem megtetszeni, talan megiscsak ot keresem bennuk, nem tudok tullepni sehogy sem. Olyan lanyok akartak akiket sose erdemelnek meg. Es egy olyan lany miatt nem kellettek aki sose szeretett engem es valoszinu nem is fog. 😔
2020. máj. 10. 01:49
 8/9 Gozarusan válasza:

Szia :D!


Kérlek fogadd őszinte együttérzésem! Minden egyes lény életében szenvedés van, az enyémben is volt sokszor, de "Mocsár nélkül nincs lótusz". Elmondom azt, ami nekem segített. Kérlek ne hidd el amit írok, tapasztald meg. Ez mind csak is az én tapasztalatom.


Alapvetően négy igazsága van a szenvedésnek:


1. Van szenvedés (Ezt nem nehéz beismerni, alapvetően 4 szenvedése van egy embernek amin mindenképp át kell esnie: születés, betegség, öregség és halál).

2. A szenvedésnek van oka, ami a ragaszkodás és az abból fakadó tudatlanság / illúzió. Mit értek ez alatt? Minden jelenség természeténél fogva létrejön, megmarad egy ideig, majd eltűnik, ilyen a szerelem is, ám ezzel nem szeretném azt mondani, hogy a szerelem felesleges vagy ilyesmi. A szerelmet fel lehet használni a szenvedéstől való megszabadulás útján. Valamint, nem kell félni attól, hogy a szerelem, a test, az érzések stb. elmúlnak, hiszen a kötöttségek nélküli egységben a valódi kapcsolatunkban leszünk képesek időzni, a szerelem ennek a kivetülése. Aki tapasztalja valódi énét, a Buddha-természetet az valójában nem fél a jelenségek elmúlásától.

3. A szenvedés okait meg lehet szüntetni. Nagyon fontos, hogy nem magát a szenvedést, hanem az okát. Ha magát a szenvedést próbálnád megszüntetni, az olyan lenne mintha egy fának mindig levágnád az ágait, abban a hitben, hogy egyszer az egész fát levágod, ám ha elvágod a gyökerét, előbb vagy utúbb az egész fa meghal. Tehát a lényeg, hogy minden szenvedést meg lehet szüntetni.

4. A szenvedés megszüntetéséhez van ösvény, ami a nemes nyolcrétű ösvény, amely ezekből a princípiumokból áll:


1. Helyes szemlélet

2. Helyes szándék

3. Helyes beszéd

4. Helyes cselekvés

5. Helyes életmód

6. Helyes erőfeszítés

7. Helyes éberség

8. Helyes elmélyedés


Alapvetően nincs szükség más tudásra a szenvedés megszüntetéséhez, ez az a gyökértudás amit lehet vonatkoztatni bármilyen helyzetre, legalábbis én így tapasztalom.


Kívánom neked, hogy szabadulj meg a szenvedéseidtől, hiszen a boldogság nem egy olyan állapot amit meg kell szerezni, hanem az az egyik alapállapotunk:


1. Dharmakaya - a megvilágosodás tudása

2. Sambhogakaya - Végtelen valódi boldogság

3. Nirmanakaya - szabadság / kötöttségektől való mentesség


Köszönöm, hogy elolvastad, remélem eljut hozzád és nyitott vagy hozzá. További szép napot :)!

2020. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon, hogy egy olyan csajt keresel, aki csak a fejedben létezik???
2020. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!