Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » R betű gyakorlása hogyan?

R betű gyakorlása hogyan?

Figyelt kérdés
Kéne egy kis segítség. Az R betűm eléggé olyan L-esnek hat. A nyelvemet tudom pörgetni de szavak közben az a lágy kiejtés sehogy se akar menni. Régen cikiztek ezért, de énis csak röhögtem rajta és még inkább rátettem egy lapáttal. ezért ezt meg is unták szerencsémre. Eddig mindig úgy beszéltem hogy olyan szavakat használtam amibe nincs R betű de most megyek közép suliba. És ott TanáR ÚR ami nagyon nem tetszik. Eddig mindig bácsiztam meg bá-ztam mindenkit gondolom ott már ez nem fog menni. Szóval én gyakorlási módszerekre vagyok kíváncsi, esetleg valaki tud valami weboldalt az is jó. köszi!
2010. júl. 29. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
menj logopédushoz, ő majd segít.
2010. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Lenedől, lépa, letek, láz...XD XD XD

Bocsi de elég viccesen hangzik.

Az R betű titka a nyelvhegyed rezegtetése a szájpadlásodon.

Hajlítsd vissza kicsit a nyelved hegyét, és úgy próbáld. Ha nem megy, logopédus, mint előttem is írták.

2010. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oviba nagyon durván nem mentek a mássalhangzók de 1-2 év alatt már az összeset ki tudtam ejteni logopédus segítségével. Az R betűt 1 teljes évig gyakoroltam de az nem ment sehogy se. Szerintem mostmár meg tudnék birkózni vele, de szeretném inkább magamba gyakorolni 1. nek. Amúgy nem teljesen rossz a R betúm csak nem elég lágy és tiszta.
2010. júl. 29. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

mondogass ilyen R betűs szavakat otthon úgy,hogy nagyon odafigyelsz a kiejtésre,ha sokat gyakorolod,akkor egy idő után már automatikusan menni fog. Unokatesómnak is ez volt a gondja kisebb korában és a logopédus is ilyen gyakorlatokat csináltatott vele.


Tehát otthon,szépen lassan,odafigyelve mondogasd (eleinte ki is hangsúlyozhatod a R betűt), aztán egyre könnyebb lesz! pl.:


Répa, retek mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó.

2010. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam soha mondani az R betűt, de mindig én voltam a legnagyobb az osztályba és a haverok között is, ezért nem baszogatott senki.
2010. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerü az R bötű is, szájpadlásodhoz nyomod a nyelved és levegőt fújsz át közte és a levegő darabokban áttör a nyelved és a szájpadlásod közt és ez ad olyan R hang szerüséget mintha finganál (xD), a nyelv állással pedig lehet finomitani rajta.


Mellékesen megjegyzem, jobb ha L betűt mondasz R helyett, mintha J-t. pl rajong = jajong.. nem mindegy ám!


Mégegy mellékes megjegyzés, ha orditasz akkor is L lesz belőle?

2010. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 macitesó válasza:
A hangokat logopédus tudja 'megcsinálni', viszont után a gyakorolni kell. Erre a legjobb kor 4,5 éves -től kb 7-ig. Később már nagyon nehéz és nem lesz az igazi. Gyerekeknek a R, L hangok gyakorlásához ,hangok differenciálásához a Látogatás a hangok birodalmába a legjobb eszköz.(A szilvia-logopedia.hu oldalon kapható)
2019. aug. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!