Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok az MBTI tesztekr...

Mit gondoltok az MBTI tesztekről? Mennyire hiteles?

Figyelt kérdés
Én évekkel ezelőtt és mosatában is többszőr kitöltöttem más-más oldalakon. Az eredmény mindig ugyanaz és szinte pontosan le is írja a motivációimat, a viselkedésemet, mégis azt olvastam itt-ott, hogy marhaság, mindig mást dob ki... nálam ez nem igaz. Nem a pillanatnyi hangulatom szerint töltöm ki...

2020. máj. 13. 09:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Szerintem sokaknál azért dob ki folyton mást, mert a pillanatnyi hangulatuk szerint töltögetik ki. Nekem mindig INFJ jön ki, bármelyik tesztet töltöm ki. Ami érdekes, hogy mindig azok a személyek voltak szimpatikusak, tőlük idéztem sokat, akiket INFJ-nek kategoritálnak: Gandhi, King, Jézus, Platón...

Filmekben is ezek a karakterek szimpatikusak.

2020. máj. 13. 09:33
 2/3 A kérdező kommentje:
*akiket INFJ-ként kategorizálnak.
2020. máj. 13. 10:27
 3/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Van valamiféle alapja. Alapvetően négy különböző tengelyről van szó, amin elhelyez a teszt, hogy az origótól erre, vagy arra vagy inkább. De pont ezért számomra túl leegyszerűsítő, mert a kiegyensúlyozott állapotot nem ismeri. Pl. én introvertált és extrovertált is vagyok egyszerre. Introvertált vagyok olyan szempontból, hogy nagyon jól elvagyok én egyedül is, a társaság hosszútávon fáraszt, és a magányos pihenés tölt fel energiával. De nagyon erős igényem van a társaságra is, nem okoz gondot a társaságban mozogni, kommunikálni, és egy-egy társaságban meglehetősen aktív szerepet szoktam vállalni. Így aztán némileg ellentmondó válaszokat vagyok kénytelen adni, így pl. hol INTJ, hol ENTJ jön ki. Szeretem a nagy társaságot, sok emberrel, akár idegenekkel is beszélni? Igen. Jobban szeretem a kisebb társaságot, mint a nagy tömeget. Igen. Jobban szeretem mondjuk a hétvégémet otthon tölteni, mint társaságban? Na itt a másik gond az ilyen tesztekkel…


Mert az ember nem fixen valamilyen, hanem alkalmazkodik, hullámzik. Ha sokat voltam társaságban, akkor inkább szeretném a hétvégémet otthon tölteni. Ha meg sokáig voltam híján a társaságnak, akkor meg inkább szeretnék a hétvégén társasági életet élni.


Illetve az ember más helyzetben, az élet más-más területén máshogy viselkedik. Lehet, hogy valaki a munkájában szereti felmérni a lehetőségeket, alaposan megtervezni azt, ahova el akar jutni, és az ahhoz szükséges lépéseket. Ezen a téren lehet tervező, precíz. De mondjuk a magánéletben már korántsem ennyire precíz, improvizál, nem tervezi meg, hogy mikor megy el a postára, és mikor vásárol be, hanem majd ahogy alakul alapon teszi ezeket.


~ ~ ~


A fene megette, ha valakinek egy tesztből kell megtudnia, hogy milyen. A teszt elvileg olyan dolgokat kell, hogy elmondjon rólad, ami számodra nyilvánvaló, tudott dolog. Persze ettől még lehet jó játékként felfogni. Illetve ha olyan ember akar valamiféle vázlatos képet kialakítani rólad, aki nem ismer, akkor is lehet hasznos (mondjuk egy állásinterjún). De hű de nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki, attól függetlenül, hogy kedvelem az ilyen teszteket, mint játékot.

2020. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!