Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt hiszem valami mentális...

Azt hiszem valami mentális problémával küzdök. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal vagyok még, s többet tudok, mint amennyit szeretnék. Nem tudom összekötni a kamaszkorral a problémámat. Egyszerűen csak elszállt belőlem az élet. Fogalmam sincs arról, hogy mi értelme van bárminek is. Ateista vagyok. Nem azért, mert nem hiszek istenben, hanem azért, mert nem tudok. Mindennél jobban szeretnék már valamiben hinni. Semmi értelmét nem látom annak, hogy én holnap újra felébredjek. A legrosszabb az egészben, hogy már nem is látom úgy magam, mint aki létezik. A mostani életemet egy halottal tudnám párhuzamba hozni. Na nem mintha tudnám milyen meghalni, épp ezért szoros ennyire a párhuzam. Szakemberhez nem fordulhatok, nincs önálló keresetem. A családomra, mint lelki/pénzügyi segély nem támaszkodhatok. Valaki segítene?

2020. máj. 17. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Jó hobbit kell keresni, ami leköt, és kimozdulni otthonról...

Választani munkát és tenni azért, hogy abban sikeres lehessél.

A legfontosabb, hogy rágódással nem lehet elérni semmit. Inkább zuhanj egy rossz döntés miatt, minthogy örökre a gödörben maradj... álmodj szépeket 🥰

2020. máj. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van, azaz volt hobbim. Festegettem, kreatívkodtam... mára viszont a sírás kerülget, bármelyik "alkotásomra" is nézek.(legtöbbször érzelmeket festettem) A fiatal alatt pedig azt értettem, hogy még nem dolgozhatok.
2020. máj. 17. 00:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Sima depressziód van, könnyen kezelhető. SZTK-ban ingyenes a vizsgálat, kezelés, terápia.
2020. máj. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az István a király alkotóitól ajánlom a Kőműves Kelemen rockoperát. Durva a szövege, de engem felráz ha kedvetlen vagyok.



https://www.youtube.com/watch?v=mTnNKrrbCP4&list=PL0770D9C5F..

2020. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
pszichológust érdemes felkeresni
2020. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ha ki szeretnél kecmeregni ebből, úgy is ki fogsz tudni, az idő jó gyógymód.

Nekem is volt ilyen szakaszom, nem tűnt el teljesen, vissza-vissza tudok kacsingatni még ma is egy-egy szarabb helyzetben, dehát most gondolj bele, érdemes egy életet így eltölteni? Szerintem tudjuk a választ.


Töltsd az idődet inkább azzal, hogy megtöltöd valami élettel a napjaid. Nehéz, meg nem is lehet mindig, de ha őszinte vagy magaddal és azt csinálod, amihez a leginkább kedved és motivációd akad, jobban fogod magad érezni. Egyszerűen, ha elfoglalod magad, ha belefeledkezel valamibe az feltölt.

Ha nincs olyan tevékenység, amit szívesen űznél, amit kétlek, inkább csak esetleg nem tudsz róla, akkor meg próbálgatni kell. Adni kell esélyt még annak is ami első látásra nem is szimpatikus, én is csalódtam már pozitívan. Kitartónak kell lenni, ennyi.

Az alkotás meg tök jó buli, nem is értem miért nem vonz már annyira, én nem vetném el a helyedben azt sem még.


Amúgy én emlékszem, állandóan, de tényleg álllandóóan ilyen melankólikus dallamú zenéket hallgattam. Nem tudom, lehet, hogy te nem hallgatsz ilyeneket, de nekem az is alapból mindig rányomta a bélyeget a hangulatomra, annak ellenére, hogy imádtam őket.

Szóval ha te is szereted őket ilyen nagy tételben, ajánlom a visszaszorításukat. Egy vidámabb jobb kedvre deríthet.


Úgyhogy szerintem nem kell itt kétségbe esni, nincs szükség semmiféle szakemberre, semmi gond nincs veled.

2020. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önálló kereset nélkül én jártam szakemberhez ez hülyeség hogy így nem fordulhastz lehet hogy depressziós vagy.Kell a segítség egy pszihiáter.
2020. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!