Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van az életnek és...

Mi értelme van az életnek és miért létezünk?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteget jár az agyam azon hogy miért létezek és hogy mi célom. Kicsit úgy érzem mintha ha nem adatott volna meg az a lehetőség hogy boldog életet éljek. Gimmis éveim alatt próbáltam mindenkinek megfelelni de sosem sikerült, voltak/vannak barátaim de nem igazán érzem jól magam egyikőjük társaságában sem. Az igazsághoz hozzá tartozik hogy még nem volt normális párkapcsolatom csak pár szexuális kaland, rengeteget utazok a világban imádok megismerni új dolgokat de úgy érzem ezek sem motivál már. Van egy aránylag stabil állásom és egy kitanult szakmám amivel el is tudnék helyezkedni akár egy jó helyen. Egy félévig a káros szenvedélyeknek éltem: Ittam, drogoztam, egészségtelenül étkeztem, szerencsejátékoztam, már felhagytam ezekkel de úgy érzem hogy maradandó pszichés és fizikális nyomot hagytak bennem. Járok orvoshoz ő antidepresszánst akart nekem felírni de én nem vállaltam be a kockázatok miatt. Anyámmal élek neki elég gyakran mondok olyanokat hogy elegem van életemből ami egyébként azért érdekes mert rettentően félek a haláltól. Borzasztóan szánalmasnak érzem magam de 21 évesen olyan mintha ha az életem nem menne semmilyen irányba. Igazat megvallva azt sem tudom hogy ezt a kérdést minek írom ki mert tudom hogy nem fogok rá megoldást kapni, de hátha valaki végig olvassa az agymenésem és esetleg hasonló cipőben jár mint én.

2020. máj. 25. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Semmi.
2020. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek 70-80%-a az élete bizonyos szakaszában keresztül ment ugyanezeken a kérdéseken kisebb-nagyobb eltérésekkel. Az életnek akkor van értelme,ha te magad adsz neki. Ha nem lépsz előre,sajnos nem fog az ajtódon kopogtatni.
2020. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Te nem csak te vagy! Apad es anyad genjeit hordozod. Feladatod, hogy ezt az orokseget tovabb add a jovo generaciojanak, hogy a vervonalatok fennmaradjon a Vilagon.
2020. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Te nem csak te vagy! Apad es anyad genjeit hordozod. Feladatod, hogy ezt az orokseget tovabb add a jovo generaciojanak, hogy a vervonalatok fennmaradjon a Vilagon.



Baromság. Minden embernek ugyanaz a vérvonala,mint homo sapiens. Már nem vagyunk állatok, a kultúrát az intelligens és kritikus gondolkodást kell továbbadni.

2020. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen ellaposodtak az érzéseim, szinte képtelen vagyok eldönteni hogy mi a számomra jó vagy rossz.
2020. máj. 25. 22:25
 6/6 anonim válasza:

Volt régen egy olvasmány a suliba ahol keresték az élet értelmét és a végén kiderült hogy a gyermek az élet értelme akit majd felnevelsz azzal akit szeretsz őszintén.

Persze nem muszáj ilyenekre alapozni mindenki más ahány ember annyi cél.De mint mondtad nem volt komoly párkapcsolatod még akkor próbáld esetleg megkeresni az úgy mond “igazit” akibe szerelmes tudnál lenni és tudnád szeretni.Sokan csak várják valakinek jön valakinek nem de aki keress az nagyobb valószínűséggel talál.

Ez csak egy tipp hátha segítene viszont kockázatot kell vele vállalni mert ha belemennél egy komoly kapcsolatba amiben jól érzed magad ott meglehet magad égetni ami megint oda vezet hogy mi az élet értelme,de legalább elmondhatnád hogy ezt is megpróbáltad és ez se vált be.

2020. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!