Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha én református vagyok hová...

Brinkbrunk kérdése:

Ha én református vagyok hová tudnék elmenni gyónni mielőtt még meghalok(elhalalozok)!?

Figyelt kérdés
budapesten a fővárosban azon belül is a belvárosban éltem és laktam mindig is egész életemben.

#bűnök,vétkek,hibák.
2020. jún. 1. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Véleményem szerint, bármelyik, lakóhelyedhez közeli református templomban lehetséges ez.
2020. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az úrvacsorára gondolsz? Protestánsoknál nincs szentgyónás.
2020. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A reformátusoknál tényleg nincs gyónás, csak a katolikusoknál. A második válaszolónak igaza van, a protestánsoknál az úrvacsora helyettesíti a gyónást, akkor valljuk meg bűneinket.
2020. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen az az úrvacsora!?
2020. jún. 1. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok. Az úrvacsora különleges alkalmakkor van, pl. Húsvét. Ilyenkor a gyülekezet minden tagjának, aki lekonfirmált lehetősége van részt venni az úrvacsorában. Ilyenkor kenyeret eszünk, ami Jézus testét szimbolizálja, és bort iszunk, ami pedig a vérét. Elvileg, aki komolyan veszi, ez után megtisztul minden bűnétől.
2020. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén remélem, kérdésednek nincs napi aktualitása.

Az úrvacsoráról írtam a másodikban, és hogy nincs gyónás.

Lehet megsértek hívőket (én nagyon nem vagyok az), de úgy vélem, Isten nem fog megharagudni ha nem a liturgiát (?) követve bánod meg bűneidet. Hogy feloldozni a súlya alól egy ember teszi, vagy személyesen ő maga, nem sokat számít, az utolsó órán különösen nem.

Tégy szíved szerint!

2020. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor én most mit csináljak!?
2020. jún. 1. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A #6-os arra célzott, hogy különösebb szertartás nélkül is végezhetsz önvizsgálatot, bűnmegbánást, ahogy neked jobb, és megfelelőbb.

Én sem vagyok vallásos, de ha őszintén bánod meg a bűneidet, akár ez legyen az otthonodban, vagy a természetben, vagy egy templomba beülve, akkor biztos, hogy Isten megbocsát, és különleges szertartások nélkül is működni fog.

2020. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jól van akkormeg mindenjot viszlat köszönöm szépen a válaszukat kérdésemre mindenjot kívánok önöknek is viszlat.
2020. jún. 2. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!