Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régebben mindig olvastam egy...

Régebben mindig olvastam egy csomó cikket, meg ha beszéltünk valamiről valakivel, mindig utánakerestem utána annak, amit nem tudtam, most ez nem így van. Mit csináljak, hogy visszanyerjem az érdeklődésemet?

Figyelt kérdés
Mostanában semmi sem érdekel, semmit nem csinálok, csak sorozatokat nézek és úgy érzem, hogy elbutulok. Még csak 17 éves vagyok. És tényleg régebben nagyon sok minden újat tanultam ami érdekelt, meg az angolt megtanultam sorozatokból. Mondjuk azért nem tettem, csak megragadt, de akkor is dolgozott az agyam. Az iskolai dolgok teljesen mások, az úgysem ragad meg ténylegesen, max. a töri, föci, matek, amik érdekelnek, de az nem sok. Mit csináljak? Köszönöm, ha válaszolsz!

2020. jún. 4. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben. Gyerekként érdeklődő, kíváncsi voltam, aztán az iskola egyre inkább leépítette bennem a tudásvágyat azzal, hogy olyasmit kellett tanulnom hosszú éveken át, ami nem érdekelt, amihez nincs közöm, amit rámkényszerítettek. Nekem az segített, hogy megtaláltam a magam érdeklődési körét, ami független volt a "száraz" és "érdektelen" iskolai tananyagtól és tantárgyaktól, illetve (újra) olvasóvá és emellett alkotóvá (íróvá) váltam.

Történelem, földrajz, matek - ezeknek a tárgyaknak az ismeretanyaga nem összetartó, fókusztémákat kellene találnod, amikből kiindulhatsz és ami kapcsolódhat későbbi munkádhoz is.

2020. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!