Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Tehát itt vagyok 20 éves egy jól menő családi vállalkozásunk van, annak ellenére, hogy itt ahol élünk a dolgok inkább épülnek lefelé, mint felfelé. És a probléma forrása tulajdonképpen éppen ez, hogy nem maradtak nagyon velem egyidősek itthon és a városban (ha még nevezhető annak 8-9000 lakossal) leginkább az öregek maradtak, nincs szórakozási lehetőség. A meló viszont tetszik és van benne potenciál, a környéket ellátjuk árúval amire nagy igény van, így pénz is van dögivel (Nem dicsekedni akarok, csak ez a szituáció, hogy pénzt többet lehet keresni vele, mint pl. egy vegyész/biomérnöki Msc-vel (ez is volt egy opció számomra, de nem tetszett annyira a szak) és van egy erős alap, amit apuék hoztak össze és tudnánk tovább vinni), és emiatt irigyek is az emberek nagyrésze... tehát nincs egy jó atmoszféra. Itt jön a lényeg: eléggé vonzz Pest például, és a "diák élet", a bulik a pörgés a szórakozás, haverok, ismerkedni új emberekkel, akikben van ambíció és élet, hogy lássam a világot, szerezzek tapasztalatokat és ez az ami nem adatik meg itthon, egyszerűen akármennyire "adott" itthon "mindenem", ez egy olyan hiány ami ellen nem tehetek, max. annyit, hogy elköltözök Pestre vagy valahova, hátrahagyva a családot, csak itt jön a kérdés, hogy mit kezdenék ott, aminek értelme is lenne. Remélem eléggé összetudtam szedni a gondolataimat, eléggé kavarognak... bocsánat, ha rosszul fogalmaztam. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 13. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Maradj, vagy ne Budapest legyen a cél. Köszi, így is sokan vagyunk.
2020. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Budapest csak egy példa/opció volt..
2020. jún. 14. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó Budapesten lakni csak sok hülye van itt is.
2020. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az az msc az egy jó opció. Menj vissza tanulni! Ha mégsem akkor meg szerezz kocsit, és járj el! Ha zsetonod van akkor a távolság nem lehet akadály. Gondolom fiú vagy. Bulizni el lehet menni másik városba is. Szedj fel egy csajt badoo-n és járj el vele helyekre! Ha pénzed van akkor sok gondod nem lehet. Minden más csak szervezés kérdése. Amúgy meg az üzletben sok emberrel kerülhetsz kapcsolatba és ez is előny. Ha közvetlenebb leszel akkor még onnan is jöhetnek új és értékes ismeretségek.
2020. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, eddig talán ez volt a leghasznosabb! Írtak még egy olyat, hogy műszaki menedzser. Gondoltam, hogy arra átmennék, de még csak tapogatózok.
2020. jún. 15. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az üzlet az jó ha pénzt hoz de a megelégedettséget nem fogja az ilyen pénz megadni. Azt csak a nagy presztizsű meló után kapott pénz adná meg, de szerintem a kereskedelem az nem ilyen. Ezért is kellene egy jó szakma. Volt olyan kollégám aki bukott a vállalkozásban pedig volt amikor 300 embere volt... Aztán bement raktári melósnak. Ezért is jó ha van B-terved...
2020. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a presztizses téma nem tudom mennyire releváns, a cégünknek már kialakult egy úgymond tekintélye, rányitni nem is nagyon mernek, az utazók is csak bámulnak és nem nagyon hiszik el sokszor, hogy-hogy lehet ennyi árú bent, nincs konkurencia. Van egy erős szervíz is ahol tudnék szakmai tudást elsajátítani, meg a webshop is beindult nemrég. Tehát nem szégyellem ezt a munkát, de lehet félreértettelek. Arra gondoltam, hogy elvégeznék valami egyetemet, amivel utána érdemben hozzátudnék járulni az üzlethez, mindeközben pedig szerezhetnék új ismerősöket meg tapasztalatokat. Kérdés, hogy mi lenne ez az egyetem.
2020. jún. 15. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!