Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan békéljek meg a Sorsommal?

Hogyan békéljek meg a Sorsommal?

Figyelt kérdés
Sokáig abban a hitben éltem, hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, de egyre inkább gondolom úgy, nem így van. Szerintem bárhogy igyekszik az ember, akármit talál ki, ha a körülmények nem megfelelőek, ha pont nem ott van, abban az időben, azon a helyen, azokkal az emberekkel, akkor sosem tud elérni valamit. Én az életemet soha nem úgy terveztem, ahogy most élek. Lassan 30 éves nő vagyok és semmi sem sikerült az életben. Mindig azt hittem, eddigre már családom lesz, házam, stabil munkám és ha teszek érte, pl. azzal, hogy jó társ vagyok a kapcsolatomban, tanulok és igyekszem a munkahelyemen, akkor előbb-utóbb ennek meglesz a gyümölcse. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyi idősen sehol nem fogok tartani. Jelenleg azt érzem két forintot nem ér az életem. Semmi célom nincs már az életben, annyit csalódtam. Nem csak a férfiakban, hanem általánosságban mindenben. Azt érzem, mindenről lekéstem, mindent elrontottam.
2020. jún. 16. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet.
2020. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nekem az a saját elvont tapasztalatom hogy leginkább a vágyaink miatt szenvedünk..

Vágyunk pl egy társra ami lehet soha nem jön el, vagy a múlt miatt gyötrődünk hogy itt-ott hibáztunk, és aggódunk hogy mi lesz majd - mert már egyre kevesebb időnk van vissza h olyan életünk legyen amilyenre vágyunk.

Az van hogy folyton a múlt emlékeiben ragadunk, vagy aggódunk a jövő miatt.

Mindenfélével elvonjuk a figyelmünket, és szőnyeg alá söprünk sok-sok megoldatlan dolgot. (Legalábbis én.)

Pl én súlyos mentális problémám miatt azhelyett h változtattam volna önmagamon - inkább elfogadtam magam. Nem változtattam az önpusztító életvitelemen, és beletörődtem h egyedül maradok. Azt is sikerült elfogadnom hogy ilyen tehetetlen vagyok az élettel szemben.. (Mert ha változtatnék az már akkor ugye nem is én lennék.)

Igazából mindent el lehet fogadni. Nekem ebben a meditáció segített - de szerintem bármi más módszer hasznos, amivel el lehet engedni a felesleges gondolkodást - és csak úgy a jelenben maradni.

Most ha túl sokat agyalok a butaságokon, akkor csak leülök és figyelem önmagam, a gondolataim. A jelenre, a épp aktuális jelen pillanatra fókuszálva leválasztódok a sok felesleges gondolatról. Persze nem oldok meg semmit, de így végre nem nyom a gondolataim súlya - és csak úgy jól vagyok.

Nekem így sikerül mégis vidáman nekiindulni néha a napnak. Aztán ahogy jönnek a dolgok, csak hagyom őket megtörténni.

Azért ha jó lehetőségeket dob az élet - akkor jobb résen lenni.

De minden úgy van ahogy van :)


(Gondoltam leírom saját véleményem is, de én elég fura vagyok - szóval nagyon nem kell komolyan venni..)


Amúgy nem feltétlen kell mindenkinek megbékélnie. Amik nagyon zavaró dolgok, és lehet rajta változtatni - ott igyekezni kell.

Amin nem lehet változtatni - azt kell elfogadni.


További szép napot ;)

2020. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen még kb 10 éved lehet helyrehozni a dolgokat és a gondolkodásodat. A szerencse létezik és mindenkinek más jut, de rengeteg múlik rajtad. Biztos te is vissza tudsz emlékezni olyan pontokra ahol azért volt részed a dolgok alakulásában.


Amúgy jó csaj vagy? Sportos és jó tested van? Csakmert pl ez egy olyan pont amiben sokat tehetsz a párkapcsolataid esélyeit illetően. Több jelentkezőből könnyebb megtalálni azt aki érdemes rád.

35F

2020. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!