Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy magunknak tett ígéretet nem tudjuk betartani, mert rá vagyunk kényszerítve a sorozatot megszegésére?

Figyelt kérdés

Nem függőségről, alkoholról és társairól van szó.

Az ember tesz magának egy ígéretet, de a külső tényezők miatt (és nem a család, párkapcsolat miatt) nem tudja betartani, mert sorozatosan azt kell tennie, aminek megtagadását ígérte meg magának.


2020. jún. 25. 22:20
 1/4 2*Sü ***** válasza:

Úgy általában meg kell nézni, hogy az ígéret helyes-e, reális-e, fontos-e, időszerű-e. Meg kell nézni a megszegésének az eseteit, elkerülhető lett volna-e, helyes volt-e, szükséges volt-e. Meg kell nézni, hogy milyen következményei lettek volna, ha mégis tartod magad az elhatározásodhoz. Stb…


De konkrétabb kérdésfeltevés nélkül igazán használható választ nehéz lenne adni.

2020. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: már ez is hasznos volt így. Köszi.
2020. jún. 26. 00:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Na ez itt a gond, hogy másokat nevezel meg okként. Te magad tehetsz róla nem mások! Akadályok mindig vannak de azokat le lehet küzdeni. Van akinek kevesebbet van akinek sokat. De ha elérsz valahová akkor megvan a cél. Ha viszont sosem indulsz el másokra fogva akkor arról csakis te tehetsz és nem mások!
2020. jún. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: ez olyan dolog, hogy ameddig otthon voltam, be tudtam tartani.

Utána a munkahelyen is köteleznek a megszegésére, stb.

Ha leírnám konkrétan, mit igértem meg magamnak, azzal csak nevetségessé tenném magamat.

2020. jún. 26. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!