Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan törődjek bele abba,...

Hogyan törődjek bele abba, ahogyan kinézek?

Figyelt kérdés

Nem 1-2 ember mondta már, hogy csúnya vagyok. Persze van, aki kulturáltan fejezte ki a nemtetszését, és volt aki direkt a lelkembe taposott.


Suliban rengeteget szekáltak a kinézetem miatt, sokat sírtam akkoriban. Próbáltam nem foglalkozni velük és nem emberszámba venni őket, de folyton szekáltak és mindennapossá vált a dolog.


Próbáltam full drága ruhákban járni, (jó, nem voltak vészes árak) hátha javít a külsőmön, de ugyanúgy megkaptam a ''napi adagomat,'' sőt... Hülyét csináltam magamból, mivel tudták, hogy miattuk öltözködöm másképp. 2 hónap után beleuntam az állandó öltözködésekbe és ruhavásárlásokba, így maradtam a szokásos, kényelmes cuccaimnál.


Nem sokkal később fogyókúrázni kezdtem, 10 kilót fogytam, azaz 163 centi voltam és 58 kg. Akkor pedig jöttek a ''dagadt vagy'' beszólások.


Annyira beleuntam, hogy miután kijártam a sulit, és bár elkezdtem a szakközépet, abba is hagytam, mert kórházba kerültem öngyilkosság miatt. Jelenleg nem is járok sehová, legalábbis az embereket kerülöm.

Fent vagyok 2 társkeresős/chatelős oldalon, de ott a mai napig megkapom ezeket a fokozatokat:

- Undorító vagy

- Csúnya vagy

- Nem vagy az esetem

- Bocsi, de nem Téged kereslek


Egyre jobban kezdem feladni az egészet, már a kérdést sem szívesen írom ki, mert már belefáradtam. Hogyan tudnám elfogadni magamat? 18L


2020. júl. 4. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Gyere át hozzám, megiszunk egy üveg bort, és meglátjuk, tényleg csúnya vagy-e vagy csak komplexusos.
2020. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Leírtam a tapasztalataimat is. Ha csak komplexusos lennék, nyilván én lennék a kisebbség ebben a szituban, és beképzelném a dolgot. De így, hogy nem én vagyok az egyetlen, kétlem, hogy én ítélem meg rosszul a helyzetet.
2020. júl. 4. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb ember, aki komplexusokkal küzd, meg van győződve arról, hogy jól látja, jól értékeli a helyzetet - miközben egyáltalán nem.

De azért tisztázzunk pár dolgot előre.

Ha valaki azt mondja társkeresőként, hogy undorító vagy, az szellemi fogyatékos vagy paraszt, ergo nem számít.

Aki azt mondja, hogy nem vagy az esete vagy nem téged keres - nos, ez teljesen normális, őszinte és örülnöd kéne neki. Egy esetben lenne ez zavaró, amennyiben fizetős szolgáltatást kínálnál, és még így is visszakoznának a páciensek, igen, akkor tényleg lehet, hogy veled lenne a baj. De amíg normális társkeresőként valaki azt mondja, nem vagy az esete, addig egy szavad nem lehet, mert a másik csak megtisztel az őszinteségével. Miért hazudná valaki, hogy te vagy az esete?

Nyilván te sem ugrasz mindenkire rá, hogy te kellesz, meg te kellesz, meg te is kellesz. Ugye?

Na ezért mondom, hogy személyes ismeretség nélkül semmit nem ér az, hogy te mit írsz le. Vagy megismerlek személyesen, vagy elkönyvellek egy komplexusos tucat-lánykának, akivel tele az internet (jaj, senki nem szeret, csúnya vagyok, nagy a fenekem, kicsi a mellem, csúnya az orrom - ismerős?).

2020. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor elkönyvelsz annak. Mert amit interneten írnak, az nem számít, ugye? :)
2020. júl. 4. 12:45
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha jól értem 8 általános van, mert abbahagytad a szakközepet. Ugye tudod hogy így nem lehet élni, így nem fogsz munkát kapni, az egyetlen lehetőséged a gyár lesz. Nem megoldás hogy nem mész emberek közé.

Van egy olyan érzésem hogy nem kedvelt a suliban valaki ezért szálltak rád, innentől kezdve teljesen mindegy volt higy mit csinálsz. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni. Lehet higy sokan csak azért mondtak ilyet mert nem akar kilógni a sorból, vagy mert azt hiszi jó ötlet. Lehet hogy azt hitték hogy jó poén, nem is biztos hogy komolyan gondolták. De ez elmúlt. Minél tovább nyalogatod a sebeidet annál nehezebb lesz.

Egy normális ember nem sértegeti a másikat csak mert így vagy úgy néz ki. Senki sem tökéletes, és a 163 cm-hez az 58 kiló is teljesen normális.

Amúgy meg ha rendszeresen tisztálkodsz, mosol hajat, a ruhád is tiszta, nem hagyod el magad, nem hízol el akkor egy normális felnőtt ember nem fog ilyeneket mondani hogy undorító vagy. Az esete se lehetsz mindenkinek.

Ha fennt vagy társkeresőn de kerülöd az embereket így nehéz lesz. Mozdulj ki néha, menj fodrászhoz, sétálj stb.

2020. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Mert amit interneten írnak, az nem számít, ugye?"

Miért számítana? Ismer az, aki sérteget, aki elmond mindennek?


Ha én most aszt mondom, egy paraszt vagy, komolyan veszed? És ha azt írom, egy igazi hercegnő vagy, álmaim nője, imádlak, azt elhiszed? Nem. Akkor miért hiszel másnak?

2020. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőt kivéve felvázoltunk pár lehetőséget, hogy segítsünk.Innentől kezdve csak rajtad múlik. Ellenkezhetsz hogy márpedig igazuk van, de ha mégegyszer elolvasod nem írtunk hülyeséget.

Ha még ezután is azt hiszed hogy te vagy a világ legcsúnyább embere küldj privátban képet magadról (ha 2 társkeresőn is fennt van nem lehet nagy titok) és megmondjuk hogy van-e nagy baj veled.

2020. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mert ha nem látsz és úgy mondasz a külsőmre szépeket, akkor nyilván nem érdekel. De ha látsz és egyébként tök jól elvagyunk meg minden, csak a külsőm miatt nem akarsz tőlem semmit, az azért rosszabb.


Egyébként szoktam sétálni, csak nem forgalmas helyeken.

2020. júl. 4. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Azt te is jól tudod mára gondolom, hogy suliban 1 tahó 30-at is csinál könnyedén, hogy legyen egy balek, akit baxtatnak.

Az meg, hogy egy társkeresőn a likvadászok beszólnak...ott ez van.

Tehát kb 50 ember véleménye után te csúnyának vélted magadat...így levezetve, mit gondolsz, nem szaladt el veled a paci kicsit?


Másrészt, 18 évesen még ( gondolom ) nincs szétfosva bőröd tetkó meg függönykarikákkal, amelyektől egy szép csaj-nő is kegyetlen randa lesz s hitegetik magukat ellenkezőjével persze, de tény, hogy 30-40-50 évesen gusztustalanokká is válnak.Úgy fest testük-bőrük, mint ha már 2-3 lelket kiszolgáltak volna.

Ha ezektől távol vagy, mi a problémád...


Kövér vagy, fogyizzál, de egészségesen.

Formásabb akarsz lenni, akkor sportolj valamit.

Nincs semmi színe a bőrödnek, napozz, de mértékkel-ésszel.

Frizura? Ott a net, keress, ami tetszik s jól áll neked, ezt még progival is megteheted buksidra.

Mosolyod? Ma már mindent kívánhatsz a fogászattól csak bírd pénzzel...


A legfontosabb meg, hogy ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak.S ki nem sz@rja le azt az 50 embert s véleményét.

18 évesen korodból adódóan egészséges táplálkozással, stílus kialakításával ráverhetsz bármelyik miss pitára...csak ne szállj el végül magadtól, mert akkor mást mondanak rád ugye;)

2020. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik társkeresőn vagy fent?
2020. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!