Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el onmagam?

Amandakis3748827 kérdése:

Hogyan fogadjam el onmagam?

Figyelt kérdés

Elore is bocsanat, hogy ekezet nelkul fogok irni.


Szoval tudom, hogy eleg ritka, ha egy lany amiatt panaszkodik, mert vekony. Eleg sokan azok szeretnenek lenni, de mi vekony lanyok/fiuk is ugyanugy megkapjuk am a savazast es oszinten szolva nagyon elegem van mar belole. Allandoan megkapom azt, hogy milyen vekony vagyok, pedig oszinten szolva nem vagyok az a tulzottan sovany alkat inkabb egy fokkal teltebb. Es akarhanyszor jol erzem magam a boromben bumm erkezik a pofon, onnantol kezdve pedig hiaba mondja barki azt, hogy szep vagyok sajnos nem tudom elhinni. En sosem bantok senkit az alkata miatt, foleg nem a barataimat, es amikor mar az egyik legjobb baratnodtol is megkapod hogy jezusom de vekony vagy, kene rad par kilo az elegge sziven ut. Raadasul o az a molett fajta lany, es en soha nem bantottam ot egyetlen szoval sem. En csak azt nem ertem, hogy miert gondoljak ezt az emberek viccesnek? Ez tenyleg ennyire rohadtul mulatsagos dolog, hogy a masik onbizalmat a foldbe tiporjuk? Probalom elfogadni magam, de eleg nehez, apam is mindig belem kot emiatt. Mar otthon is kellemetlenul maszkalok, nehogy megint kapjam a hozza szolasokat. Normalis valaszokat varok, es aki ugyanebben a cipoben jar annak a hozza szolasanak nagyon orulnek!


2020. júl. 6. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fogas kérdés.


Normál esetben azt mondanám fogadd el hogy lesznek szar emberek az életedben. És hogy a legtöbb intelligens ember leszarja hogy hogy nézel ki és a lelked alapján ítél meg. A hülyék meg, nos, ha jól megfigyeled akkor ővelük jól elbánik az élet.


De ahogy olvastam, ennyi "ember" sértését nem lehet ignorálni. Én sem tudnék semmibe venni ennyi "embert". Pont ugyanígy vagyok azokkal akik Hülyének neveznek. Tudom azt is hogy nem kéne komolyan vennem mert a bunkó embereknél ez egyfajta "szép időnk van" féle pótlószó, de sajnos túl komolyan veszem. Sokszori figyelmeztetésem után még szüleim is hülyének neveznek néha (hó/1).


Próbáltad valaha megbeszélni velük (BFF és szülőkkel) hogy téged ez zavar? (Az intellektuálisan alacsony szinten álló emberekkel ne beszéld meg mert ők még élvezni is fogják ha találnak valamit ami zavar téged.)

Ha harmadjára is előfordul akkor nálam kicsapja a biztosítékot és visszavágok egy látványos sértést amivel észreveszi magát. Ha megkérdezi miért vagyok ilyen akkor mondom hogy már mondtam hogy ne nevezz így.


De vigyázz azért is nevezhetnek téged "soványnak" mert te mondtál valamit amivel megsértetted és így vágnak vissza hogy észrevedd magad.



De ami legelőször eszembe jutott, hogy ha a szövegben "soványságot" "kövérségre" cserélnénk akkor ugyanazt a tanácsot adnám mint annak aki a kövérsége miatt nem tudja elfogadni magát. (Nem sértésnek)

2020. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!