Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nem érzem...

Mit tegyek, ha nem érzem magam jól a bőrömben, és 17 hibát tudnék felsorolni, hogy mi a bajom magammal? Nagy részén nem tudok változtatni, kis részén csak műtéttel.

Figyelt kérdés

Voltam pszichológusnál, nem is egynél, de jött mindegyik ezzel a fogadd el magad dumával. De ez az, amit nem tudok. Egyszerűen nem fér abba az agyalágyult fejembe, hogy miért kellene ezt elfogadnom. Vagy egyáltalán hogyan?

A hibákat nem elfogadni, hanem megváltoztatni kellene, de mi van, ha nem tudom?

Minden ember szép a maga módján, de én miért nem vagyok szép? Én miért nem látom magam szépnek? Keresem a szépet magamban, de nem találom. A génlottó lúzere vagyok, mert minden rossz tulajdonságot én örököltem. Az se könnyíti meg a helyzetem, hogy van egy tesóm, aki tipikus szép fiú, meg az unokatesóm, akire heti szinten ráír egy fiú.


2020. júl. 9. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy? Ha kamasz, akkor simán lehet, hogy idővel változni fog a véleményed.


Ha idősebb, akkor már kevésbé valószínű. Akkor arra van lehetőséged, hogy az adottságaidból kihozd a legtöbbet. Pattoghatsz, hogy nem fogadod el magad, de attól meg fog változni bármi? Nyilván, amin tudsz változtatni, azon változtass. De amin nem lehet változtatni, az nem fog változni, akárhogy kapálózol.


Szóval az a megfogalmazás, hogy fogadd el magad - ha meg nem változtatható dolgokról van szó - nem szerencsés, hiszen nincs is más lehetőséged. Nem tudsz úgy dönteni, hogy nem fogadod el magad, hiszen akkor mit csinálsz? Ráodítasz a tükörre, hogy én nem is vagyok ilyen, rossz a tükör?


Amid van, abból hozd ki a legtöbbet. Egyéni maximum, ahogy a gyógytesitanárom mondaná: mindenki addig emeli a lábát, ameddig neki megy, amit az ő ízületei, izmai engednek. Azt keresd, hogy neked mi az egyéni maximumod.

2020. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Eleve rosszul állsz magadhoz azzal, hogy 17 hibát megkerestél. Nem hiszem, hogy ilyen rossz lenne a helyzet, sőt valószínűleg semmi baj a külsőddel. Belenézel a tükörbe, és azt mondod, ez vagyok én, szép vagyok, próbáld gyakorolni.
2020. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Neked önbizalomra van szükséged!

Nézd végig ezt a videót. Ha nyitott vagy akkor segíteni fog.

https://www.youtube.com/watch?v=LLn2rvdgA7c



Ha nem akkor itt van egy idézet Platontól:

Két dolog van amin nem érdemes idegeskedni, amin tudsz változtatni és amin nem.

Azt jelenti, hogy ha tudsz változtatni akkor készíts tervet majd menj és tedd meg. Ha pedig nem tudsz változtatni, akkor meg úgysem fog megváltozni így nincs értelme miatta idegeskedni.



Mellékes hogy én abban hiszek hogy mindenen lehet változtatni... (csak attól függ mennyi időt vagy hajlandó belefektetni)

Például itt egy terv ha tényleg nem tudod elfogadni magadat:

1. Tanulj sokat

2. Keress sokat

3. és idővel lesz elég pénzed plasztikai műtétre


De szerintem inkább fogadd el magad. Jobb vagy te annál. Én sem vagyok szép.

2020. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Vegyél egy mély levegőt és mondj legalább egy jó tulajdonságot magadról, de ha tudsz akkor minél többet. Ezt minden nap tedd meg.


Az intelligens emberek nem a külsőd miatt fognak szeretni hanem a belső értékeid miatt. A bunkók...? Hát ha rájuk nézel láthatod hogy így is veri őket a sors. :)

2020. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

A jó tulajdonságaidra koncentrálj ne a rosszakra. "Azzá válsz amire a legtöbbet gondolsz".

Ha sokat gondolsz arra hogy mi benned a hiba, akkor hibásnak fogod gondolni magad. Ha sokat gondolsz arra hogy mi a jó benned, akkor értékelni fogod magad.

2020. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi jó tulajdonságot tudsz felsorolni magadról?

Ideje ezeket is észre venni.

2020. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De attól, hogy azt mondogatom magamnak, hogy szép vagyok, attól még nem leszek szép. Igenis vannak csúnyák is. Én az vagyok.
2020. júl. 10. 08:46
 8/14 A kérdező kommentje:
Vannak olyan osztálytársaim, akik csúnyák, van önbizalmuk, de attól még ugyanúgy csúnyák. Ez nem oszt nem szoroz.
2020. júl. 10. 08:49
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem azt írtam, hogy hazudj, de pl jó a helyesírásod. És lehet sorolni egy két dolgot, ami még jó. Nem azt kell, amire vágysz. Ha ezeket nem ismered, kérj visszajelzést. Kérdezd meg az ismerőseidet, hogy mi az erősséged, mert kell az életrajzodhoz és nem tudod mi írjál.


Hidd el, mindenkinek vannak jó tulajdonságai is. Meg az utolsó retkes cigónak is.

2020. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De a jó helyesírás az nem külsőség, és az, hogy le tudok írni úgy szavakat, hogy nincs benne 100 hiba, az nem jelent semmit, a nehezebb szavakat én is eltévesztem, de mindegy. Nincs a fejemre írva, hogy helyesen tudok írni.


Ha ismerősöket kérdezek, azt fogják mondani, hogy szép vagyok és nincs velem semmi baj, mert ők biztos, hogy nem fognak megbántani. Az idegenek véleményét meg tudom: ők is csúnyának tartanak. Nem egyszer ért már hátrány a kinézetem miatt.

2020. júl. 10. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!