Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vonzódom a pszichológusomhoz,m...

Vonzódom a pszichológusomhoz,még csak 4alkalommal voltam nála,de első pillanattól fogva szimpatikus volt.nem volt még mélyebb téma érintve.Kényelmetlen a helyzet,hogyan tudnám kezelni?

Figyelt kérdés
Ő a férfi.Van itt praktizáló pszichológus?a pszichológusból milyen érzelmeket válthat ki a páciens?lehet ez kölcsönös?

2020. júl. 10. 21:29
1 2
 1/16 masni1 ***** válasza:
100%
Pszichológus és páciense között nagyon sokszor alakul ki hasonló szituáció. Részedről teljesen természetes, hogy hálás vagy egy Neked segítő embernek és felnézel rá. A pszichológusok ezt a helyzetet tanulják kezelni. Szerintem a nagyobb sérülés elkerülésére válassz egy másik pszichológust, természetesen nőt. Ővele majd lehet mellékzönge nélkül együttdolgozni. Sok sikert!
2020. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából én nem tudtam kihez megyek,nem láttam előtte.és ez az első benyomás volt,nem háláról és kötődésről van szó.
2020. júl. 12. 10:00
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Semmiképp se válts emiatt terapeutát, hanem vidd be az ülésekre ezt az érzésedet, segíteni fogja a folyamatot. Az, hogy megjelenik az áttétel egy fontos és előremutató pontja a terápiának, ezzel dolgoznotok kell.


Ha profi az illető, akkor sokat haladhattok előre ennek a mentén a problémáddal kapcsolatban. Hajrá!


Üdv: egy praktizáló pszichológus F/29

2020. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, sokszor a folyamat része. A pszichológusokat megtanítják ezt kezelni, felkészültek rá, és már számtalanszor átéltek hasonlót.
2020. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
De a kérdező leírta, hogy nem "megjelent" az érzés egyszer csak, hanem már első találkozástol fogva ott van, tehát gondolom elsősorban inkább fizikai vonzalomról van szó, és nem a segítő pszichológusnak szól. Szerinten ilyen esetben érdemes elgondolkozni a váltáson, persze meg is vitathatod ezt vele, hogy ő mit gondol erről.
2020. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló,neked átjött amit írtam!
2020. júl. 19. 12:26
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerintem váltani fogok,de nem mondom el neki az okot inkább
2020. júl. 19. 12:27
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Gyere hozzám inkább, ingyenes.
2020. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3-as, lehet te szivesen átvennéd az esetet azért irtad a korod és a nemed, nemde?

kedves kérdező, válts- elég ha egy problámára összpontosítasz, amivel odamentél, a hozzá füződő szimpátia még jobban zavarja az eredményeket, de valóban elgondolkodhatsz, és probáld meg nem rá fókuszálni, hanem a problémádra egy esélyt megér, ha igy sem megy váltás, lehetőleg női legyen. Az ellenkező nem úgy látszik más irányba viszi el az ülést. Sok sikert!

2020. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálok elvonatkoztatni.ha nem megy,keresek mást
2020. júl. 19. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!