Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Általában milyen módszereket...

Általában milyen módszereket használtok hogy növeljétek az önfegyelmeteket/önuralmatok (disciplin)?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit most vettem észre magamon, az az éhezés. Mármint az elmúlt hónapokban igyekeztem feleannyit enni, este 6 után már semmit és délben újra.

Még így kamaszkor végén már rég lázadtam volna meg stb, most így valahogy tudtam magamon erőt venni hogy kibírjam, és a belső elégedetlenség is alábhagyott.

2020. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kihívások és elhatározások. Mindig egy kicsit jobb akarj lenni valamiben, amiben tegnap voltál.


Én így számoltam le a lobbanékonyságommal és a krónikus szorongásommal.


Nem akartam egyből tökéletes lenni. Mindig arra figyeltem, hogy "oké, most is felugrottam a plafonra, vagy most is elöntött az aggodalom, de mi az, amit jobban kezeltem, mint legutóbb?"


Ezekből az apróságokból és részsikerekből lehet sokat építkezni, és megerősödni az újabb kihívásokra. És szép lassanként leszámolni a rossz beidegződéssel.

2020. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Motiváció Blog Sipos Márton blogja


Önfegyelem és önuralom

Napnál világosabb, hogy önfegyelem és önuralom nélkül nem tudunk semmilyen jelentős változást elérni az életünkben. Ahhoz, hogy megváltoztassuk az életünket, valamit másképp kell csinálnunk, mint ahogyan eddig. Ha nem változtatsz a szokásaidon, akkor ugyanúgy fog tovább haladni az életed mint ahogyan eddig is haladt. Sokan már-már kétségbeesve változtatnának az életükön, de mégsem sikerül nekik, mert nem hajlandóak fegyelmezni magukat. Bármilyen sikerről is legyen szó a világon, annak mindig ára van. Más szavakkal: a sikerért meg kell dolgozni.

2020. júl. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pl: akarat fejlesztése, ha példát irsz mire szeretnéd? irhatsz privátban, nem szükséges itt.
2020. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!