Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi volt az eddigi legnehezebb...

Mi volt az eddigi legnehezebb élethelyzet amivel meg kellett bírkóznod? Hogyan vészelted át, mi/ki segített, hogy túltedd magad rajta?

Figyelt kérdés

Gondolok bármire, ami nehéz volt, közeli rokon/hozzátartozó elvesztése, szerelmi bánat, munkahely elvesztése, magány/egyedüllét, pénzügyi gondok, balesetek... Mindenki írja le, hogy számára mi volt a legnehezebb, és azt is, hogy ebben az időszakban mi segített, hogy átlendüljön a nehézségeken.

Nekem például édesapám halála, a mai napig eszembe jut. Az első hetek, hónap volt a legnehezebb, de a barátok/család sokat segítettek, hogy kitartsak, ne legyek egyedül. Egyébként csak az idő múlása segített, idővel minden könnyebb lett.



2020. júl. 16. 21:14
 1/1 anonim válasza:

tudom nem nagy problemaa tiedhez kepest, de nekem ez volt a legnehezebb. egy eve tortent, amikor elkezdtem beparaztatni magam mindenfele hulyeseggel. eleinte nem volt durva, cska napkozben gondoltam arra, hogy sulyos betegsegeim vannak. aztan egyre rosszabb lett. nem tudtam aludni, egesz ejszakakat voltam fent, mert feltem, hogy reggel nem kelek fel. aztan ehhez jottek olyan gondolatok, amikben attol feltem, hogy kiugrom az ablakon. azt hittem, hogy meg fogom tenni, de legbelul ereztem, hogy soha nem ugornek ki. megis percenkent setaltam az ablakhoz. aztan a manias parazas kezdodott, hogy a barataim atvernek, hazudnak, nem szeretnek. mikozben jol tudtam, hogy szeretnek. es aztan jott a legeslegrosszabb resz, ebben a csodalatos en utazasban. mikor elkezdtem bemagyarazni magamnak, hogy a sajat nememhez vonzodom. tudtam es tudom, hogy en a ferfiakat szeretem es hetero vagyok. nem kell mondanom, hany ejszakan nem aludtam. hany oran at sirtam. hany orat toltottem ezekkel a gondolataimmal, mikozben nem ettem semmit. hany kilot fogytam. es hogy meddig tartott. korulbelul fel ev telt el ugy, hogy teljesen felemesztettem magamat. nem kertem segitseget, mert szégyelltem, hogy ilyen gondolataim vannak. hogy mi segitett? igazabol semmi. minden reggel felvettem hangrogzitore, hogy nem vagyok beteg, nem fogok meghalni, nem fogok kiugrani, nem szeretem a noket. es minden este, amikor a legrosszabb volt lejatszottam. igy probaltam tartani a lelket magamban. sajat magammal kellett megertetni, hogy ezek nem realis gondolatok. probaltam terelni minden gondolatomat, elmentem futni, probaltam filmeket nezni, olvasni. de ezek nem jottek be. nem is tudom pontosan, hogyan sikerult kikaszalodnom ebbol a teljesen mas vilagbol. de azt tudom, hogy rengeteget beszeltem sajat magammal, nyugtattam magam, osszpontositottam arra, hogy ez nem igaz, ez nem en vagyok. egyre kevesebbet gondoltam ezekre a dolgokra. elalvas elott illoolajokat szagoltam es ettol el tudtam aludni. az utolso hangfelvetelem junius 8-an volt, amikor ugyereztem magszabadultam minden ilyesmi gondolatomtol. ez volt a legnagyobb harc az eletemben, sajat magammal. kozel 8 honapot szenvedtem at es sokszor ereztem azt, hogy inkabb feladnam es meghalnek. de nem tettem es tudom, hogy jol dontottem. azert irtam le ilyen reszletesen, mert, ha valakinek hasonlo problemiai lennenek, tudja azt, hogy nincs egyedul ezzel a dologgal. es azt tudom uzenni, hogy menjen el pszihologushoz, mert ez egyre csak rosszabb lesz. en nem tettem, de mar nagyon megbantam. remelem tudtam segiteni valakinek<3

17/L

2020. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!