Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Most végeztem a középsulival. Felvételiztem egyetemre,de nem fognak felvenni. Igazából egyetemre azért mentem volna,hogy kicsit éljek és távol legyek itthontól (nem rossz miatt,csak már szívesen elköltöznék),próbáltam elhitetni magammal,hogy az a szak az nekem való. Ez sikerült. Miután rájöttem nem fognak felvenni,összetörtem. Volt hogy gondolkodtam,hogy akkor külföldi egyetemre szánok időt,és oda felvételizek egy másik szakra ami tényleg érdekel. Aztán változott megint a kép,gondoltam sportolnék,egyéni sportba eléggé odatenném magam és elérhetnék valamit. Ez is változott mondhatni hamar,mivel ha sikerül a jogsi (2 hét és vizsga) akkor kapni fogok valami kis autót hogy eltudjak járni ide-oda,és akkor belegondoltam,hogy a szakmámmal amit nem szeretek tudnék keresni a fővárosban (tőle 2 és fél órára lakom) nem keveset,zsebpénzem van annyi,hogy simán mehetnék albérletbe és így keresnék is,egyedül élnék. Szülők valószínű még nem lennének ebben partnerek.

A baj az,hogy nem tudom ezt miért csinálnám. Én valami olyat szeretnék alkotni (nem tárgyra gondolok) az életben,amivel megismernek,tehát sok pénzzel se lennék boldog,ha közben ezt az álmomat nem valósíthatnám meg. Filmipart nagyon élvezném,de nem is Barátok közt félében,hanem én komolyan,mert tudom egy film mennyire tud hatással lenni az emberre,na meg művészet. Ezt csak külföldön,oda még meg kéne tanulnom anyanyelv szinten az angolt. (Nem terveznék ezzel egyetemre menni pl a színészettel,mert feleslegesnek tartom,a rendezés már más)

Nagyon elveszett vagyok,mert fogalmam sincs mihez kezdjek,boldog vagyok,hogy elhagytam végre a középsulit,mert kimerültem,rossz éveim voltak,tinikorom oda lett,de nem bánom. De nem tudom merre kéne elindulnom,mindig ez a ,,majd",és még sok dolgot el kell tűrni/tenni,hogy aztán el lehessen indulni,és ez egyszerűen bosszant,hogy aztán lehet,nem sikerül arra az útra lépnem.

Köszönöm,ha valaki elolvasta! Optimista és egyben realista személyiségem van egyébként,és sok gondolatom van,talán mondhatnám kreatívnak magam,de az elmúlt 1 évben zsákutcában vagyok,és reméltem valaki tudna egy jó tanáccsal ellátni😕 18/L


2020. júl. 17. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress munkát! Bármit, de minél előbb! Kb. mindegy, hogy mit. És nem azért, mert anyagilag rászorulsz (nem szorulsz rá), hanem hogy valami értelmes dologgal töltsd az idődet, ne csak nézz ki a fejedből naphosszat, mert ettől csak depis leszel. Ha elkezdenél végre dolgozni, akkor lassan kialakulna benned, hogy miért, milyen irányban kellene és mit továbbtanulnod.
2020. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊 Nekem is ez a tervem,de szülőkkel nehezebb megértetni,főleg,hogy 18 vagyok,már igazán irányíthatnám egy kicsit végre én az életem,mert hogy ,,még ne dolgozz majd ráérsz" meg szinte úgy érzem magam mint akinek valami OKJ-s szakot kéne választania így az egyetem helyett,mert hogy tanuljak. (Azt is sokszor említik) Szeretek tanulni,akarok is,de nekem is elkezdődik az élet egyszer és pénz is jól jön ebben a világban már korán,és amíg nem tudom mi legyen az életemmel amit élveznék is,addig tök felesleges lenne megint egy szar oktatási rendszerbe belemenni amin ismét idegroncs lennék,mikor most szálltam ki ebből a körből (csak a karantén mentett meg a pszichológustól,mert már saját magam gondolkoztam rajt,hogy bejelentkezek a sulishoz,annyira kész voltam).
2020. júl. 18. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!