Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek a sötétben még...

Miért félek a sötétben még így, 17 évesen is?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam egyedül aludni a sötétben anélkül, hogy ne égett volna a szobában legalább egy kislámpa, de azt hittem, hogy egyszer majd csak kinövöm... Hát, tévedtem.

Hetedik-nyolcadik osztály környékén volt a legrosszabb, akkor volt életemben először "saját" szobám, éjjel képtelen voltam elaludni, ha pedig mégis sikerült, rémálmaim voltak, és óránként felkeltem, sokszor pedig a szüleimnél töltöttem az éjszakát, de az is előfordult, hogy egész este csak feküdtem az ágyban és vártam a reggelt. Szüleim belegyeztek abba, hogy kapjak éjjeli lámpát, azonban sokszor veszekednek velem a villanyszámla miatt mostanában, amit abszolút megértek, viszont ha nem ég a villany, egyszerűen halálfélelmem van.

Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy mégis mi okozhatja bennem ezt az irracionális mértékű félelmet, mert egyszerűen már képtelenség így élni.


Megjegyzés: Nem nézek horrorfilmeket, direkt kerülöm a számomra felkavaró tartalmakat, de még így is olyan érzésem van, mintha figyelnének (legtöbbször akkor jön elő ez az érzés, mikor egyedül vagyok a sötétben, azonban fürdésnél is rámjön ez az érzés, amikor be kell csuknom a szemeim, például hajmosásnál vagy arcmosásnál), és ez egyszerűen idegtépő.


17/L



2020. júl. 24. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy LED-es éjjeli lámpát, aminek gyakorlatilag nincs fogyasztása.
2020. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár száz forint amiről írsz, szüleidet nem valószínű, hogy a számla zavarja. Én ugyanígy vagyok vele, csak engem nem a sötét bánt, hanem a csend. Ezért éjjel nappal megy a tv, maga az áram filléres tétel. Életemben volt egy irgalmatlan törés 5 éve, azóta ha csend van elkezdek gondolkodni. Amit már nem akarok éjjel. Mert rám omlanak a falak. Persze ha nem otthon vagyok akkor nyilván alkalmazkodom, de van köztünk 20 év. Én ebből már nem fogok kinőni de nem is akarok. Amit az előző válaszoló írt is jó..egy led lámpa.
2020. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Tegyél széket az ágyad mellé és ha valaki jön, akkor el fog esni benne.

Meg gondolj arra, hogy biztonságban vagy.

2020. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok és sirógörcsöt kapok ha hátra kell mennem este az udvarban ahol nincs lámpa
2020. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A sötétségtől való félelem nem olyan különös dolog. Az ember ösztönösen fél a sötétben, ugyanis mind félünk az ismeretlentől. Vannak akik bátrabbak a sötétben, de az nem azt jelenti, hogy mindig is ilyenek voltak. Régen (kb 14 éves koromig) én is féltem a sötétben. A legjobb dolog, ha legyőzöd a félelmed. tudod, ez olyan filmszövegnek hangzik, de tényleg ez az egyetlen módja. Én úgy győztem le, hogy éjszaka végigmentem a sötét folyosón, és a kedvenc zenémet énekeltem halkan. Tudom, bugyután hangzik, azonban ezzel azt akarom mondani, hogy bármi segíthet ami bátrabbá tesz. Próbálj meg néha otthon a sötétben sétálni, éjjel. Idővel megszokod, és rájössz, hogy a legnagyobb veszély, az, hogy elesel valamiben. :D

És ne aggódj, rengetegen félnek a sötétben.

2020. júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :))
2020. júl. 25. 11:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, bár csak gyerekkoromban. Nálam azért alakult ki, mert kicsi koromban gyakran hagytak a szüleim egyedül, és én a sötétben felébredve nem éreztem magam biztonságban, és mindenféle alakot képzeltem oda.

Lehet, hogy neked is volt valamilyen korai rossz élményed, ami kiváltotta ezt.

2020. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

villanyszámla.... A ledes korszakban....


Alszok én veled ha gondolod, hogy ne félj. :D


Amúgy szerintem valami trauma lehet a háttérben vagy csak egy fóbia. Én pl nem félek a sötétben. De az ufóktól nagyon. Ha arra ébrednék hogy körülállják az ágyam akkor még lámpafénynél is halálra rémülnék. :)


Te amúgy mit gondolsz a sötétről? Mi benne az ami félelmetes?


Egy nightfox éjjellátó szerinted segítene rajtad?

2020. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Alapjáraton véve attól félek, hogy a sötétből előmászik valaki/valami. Tudom, hogy gyerekes, de tényleg halálra rémiszt a sötétség.
2020. aug. 2. 00:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi mászhat elő? Fantasztikus lények és szörnyek csak a mesékben léteznek. A szellemek meg világosban is léteznek de nagyon nagyon ritkán rosszindulatúak és nagyon ritkán képesek befolyásolni ezt a lét síkot. Ami esetleg előmászhatna azok állatok. Kicsi pókok, bogarak stb. De azok nem tudnak megenni, és nem is akarnak. Azok éjjeli állatkák és te se az ellenségük se a táplálékuk nem vagy. Az élőlények általában értelmesen működnek. Ha nem akarnak megenni és nincs veled dolguk akkor nem is fognak semmit sem csinálni veled. Nincs logikus alapja annak hogy félsz a sötétben és ha eleget gondolkozol rajta akkor ez a félelmed el fog múlni.

Valós dolgoktól kell félni nem a valótlanaktól...

2020. aug. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!