Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen több önbizalmam?

Hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában nagyon durva a szorongásom, ha emberek közé kerülök. Azt vettem észre, hogy nagyon nem szeretem már magam, ennek fő oka, hogy egy kedves osztálytársam tönkre tette a konkrét 5-8-as éveim... Amikor emberek között vagyok feszült vagyok, tördelem a kezeim stb. És ez gátol a fogyásban is, mivel nem merek sportolni emberek között :(

2020. júl. 29. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is így van, szinte minden stimmel. Sajnos én sem tudom, hogy lehetne fejleszteni, szóval ha most meglátod, hogy kaptál egy választ a kérdésedre és azt hiszed, hogy hasznos lesz, akkor bocsi. Egyébként próbálj olyan zenéket hallgatni amik tudják növelni az önbizalmadat (ez így nagyon értelmes xd) pl. Megmondtam (azt hiszem ez a címe 😂)
2020. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az önbizalmaddal van baj, hanem az önbecsüléseddel.

Vélhetően kevesebbnek, értéktelenebbnek tartod magadat másoknál. Ami biztosan nem így van. Egyenrangú vagy!


A viselkedésminták (behódolás, öndegradálás, esetleg megalázkodás) már ebből következik. Hidd el, szörnyű kívülről látni egy olyan ember szenvedését, akivel semmi baj nincs, de ő ezt nem hiszi el magáról.


Tudom, hogy nehéz, de próbáld ki azt, hogy veszel egy nagy levegőt, és néhány szituációban - ismeretlen emberekkel - egyenrangú félként szóba elegyedsz. Nem fog bántani sem egy néni, sem egy veled egykorú fiatal, és ezekből a tapasztalatokból erőt meríthetsz a későbbi kapcsolataidra is.


Azért ne sértődj meg, ha nem jön össze egy beszélgetés, mert sokszor a másik félen múlik: nincs kedve hozzá, vagy túlságosan bizalmatlan, magába forduló.


A legnehezebb azokon a kapcsolatokon változtatnod, amelyek már kialakultak, és amelyekben már leosztották a szerepeket (és te vagy benne a visszahúzódó, "behódoló" fél).

2020. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Futni egyedül is lehet és a szobádban való fekvő/felüléshez se kell társ. Ha gondolod írhatsz privátot hogy elmondd a történeted. Ha tudok adok tanácsot, de jó lenne tudni mi vezetett ide.
2020. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!