Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mást is taszít a halál gondolata?

Mást is taszít a halál gondolata?

Figyelt kérdés
Mostanában folyton elő jön, hogy mi lesz ha meghalok, minden el fog tűnni és nélkülem megy tovább az élet. Félek a tudattól, hogy nem lesz többet tudatom amivel gondolkodok. Sok tervem van a jövőben és valamiért mindig előjön ez a félelem, főleg este. Azon is agyalok, hogy ha én megszűnök létezni akkor az univerzum is megfog velem eggyütt, vagy az tovább él persze nélkülem, de én már nem leszek ott, hogy át éljem. És az a rossz ebben, hogy bármikor beüthet a halál, akár baleset vagy betegség. Mást is megrémít a gondolat, hogy egy nap nem fogunk létezni? Tudom születés előtt se léteztünk de akkor az csak más volt, mert most már itt vagyok jelen. Néha úgy érzem, hogy a halál olyan kicsit mint amikor álmodunk de álom nélkül és nem kelünk fel. Ami elég bizarr és ki tudja van e reinkarnáció, vagy bármi odaát. Ti mit gondoltok a halálról, ti is filozofáltok ilyenekről magatokkal? Szeretem az életet és sok mindent akarok csinálni de néha megrémülök ettől. Valami orvosság amitől kevesebbet gondolok rá? Persze nem szó szerint gyógyszer. Más is van így? Bocs a regényért..

2020. júl. 31. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Ha meghalsz meg fog szűnni a tudatod, se kép se hang se semmi.

Az utánad maradandó dolgok pedig el fognak tűnni egy része a kukában landol más része öröklődik harmadrészét pedig eladják idegeneknek akik aztán teljesen át fogják formálni minden bizonnyal a megörökölt lakásodat például

Az élet pedig menni fog tovább nélküled is

2020. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne agyalj, vedd tudomásul, hogy az élet halálos betegség!

Tetszik/nem tetszik, az élet is, mint minden más, mulandó.

Ha az elmúláson agyalsz, nem tudod élni az életed, könnyen erülsz olyan helyzetbe, ami a halálnál is rosszabb lehet (diliház).

.

Kétszer hal meg az ember:

- először, mikor eltemetik (elégetik),

- majd végleg akkor, mikor elfeledik.

Éljed úgy az életed, ahogy sokan sokáig jószívvel emlékezzenek rád, ezzel kitolod a végleges halálod időpontját.

2020. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem annyira a haláltól félek, hanem attól a szenvedéstől, amit a halál előtti pillanatokban/időszakban érezni fogok.
2020. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nincs mit félni a haláltól. Nem feltétlenül kell szenvedni, amikor kiszáll a lélek a testből.


Ha tudatosan élsz, a halálod is tudatos lesz ;)

2020. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

A hullámvasút előtt azon agyalsz h milyen állat lesz, és nem azon hogy vége lesz egyszer. Akkor az életet miért nem így fogod fel?!

Kaptál egy jegyet. Van aki szerint újra fogsz kapni egy következő élethez. Én csak azon aggódok hogy nehogy románnak szülessek... :D

2020. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi válszokat. Megpróbálook úgy éli, hogy a legkeveesebszer ggondoljak rá meert akkor elég szrul érzem magam. mostanában igaz minden tönkre megy vagy épp csapások érnek egem de szerintem ez megfog áltozni, jövőhéttől is főleg ezért is próbálom kiélni éésnem miatta aggódni egyszer úgy is eljön elkerülhetetlen..
2020. aug. 1. 00:25
 7/13 atesz763 válasza:
77%
Igen, teljesen természetes érzés
2020. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mintha rólam írtál volna Kérdező. Volt egy időszakom amikor én is sokat vívódtam ezen és én is főleg este, mikor próbáltam elaludni. Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy eleinte újságokat, magazinokat lapozgattam míg be nem aludtam rajta, később pedig elalváshoz beraktam valamit halkan hallgatni, vagy akár nézni és arra aludtam el. Manapság egyébként már nem is tudok elaludni, ha nem megy valami zene, vagy videó a háttérben. Nekem teljesen bevállt. Megy az is bevállt, hogy mások is mondogatták nekem, meg én is magamnak, hogy ne ezen agyalj, hanem koncentrálj az életre. Előtted még az élet. (amikor ez kezdődött nálam kb 14-15 voltam és kb 18 éves koromig tartott, most 23 vagyok, néha még mindig eszembe jut, de mostanában sikerül hamar elhessegetnem ezt a rossz gondolatot, még mielőtt igazán a hatása alá kerülnék).
2020. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Én attól félek

Hogy élve raknak be a koporsóbaés nem tudok kijönmi

Meg ha ujjászületek és valami módon eszembe jut az elozo életem akkor senkise hisz majd nekem

Vagy másik életemben egy gyilkos leszek,hülye szüleim lesznek ngyon félek

Azon gondolkozram hogy gondolkozok e de sehigy se tudom elképzelni azt hogy nm létezem

Én élni akarok

És ha ujjászuletek rosz életem lesz?

Nagyon szeretek élni és jó igy az életem

Nem akarom higy ha ujjászuletek rossz legyen vagy valami orult legyek

2020. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9-es!


Ezzel kicsit én is így vagyok, de mint fentebb is írtam "ne ezen agyalj, hanem koncentrálj az életre. Előtted még az élet".

2020. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!