Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem látok semmi pozitívat az...

Nem látok semmi pozitívat az életembe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3-4 hónapja bezárkóztam, se barátok és család is alig de ezt még akkor nem akartam beismerni. Aztán rá 2-2,5 hónapra hazamentünk Magyarországra (Németországban lakok) és felszabadultnak érezhettem magam, tudtam kommunikálni egyszerűen pozitív gondolkodásom volt és még azokkal az ismerősökkel is le tudtam kötni magam akiket nem szeretek, ezen kívül boldogabban végeztem a házi munkát és jó kedvvel mentem el otthonról. Viszont 2 napja mintha teljesen megfordult volna az életem, csak úgy mint az előtt. Megint negatív vagyok, negatív gondolkozásom van. Megint nehezebbre esik kommunikálni, mint itthon mint a suliban. (Német nyelvet jól beszélem, annak ellenére hogy kifejezetten nem szeretem) De valahogyan minden más, a saját lakásunkban nem érzem magam otthon. Nem köt le az eddigi hobbim (sportolás és a számítógép). Nem látok semmiben érdekességet mintha minden monoton lenne körülöttem, vagy csak úgy érzem. Én arra tippelek hogy ez egy nagyon erős honvágy Magyarország felé. Illetve valamiféle kezdetleges depresszió akar kialakulni de erre nem vennék mérget. Sajnos mivel itthon sem köt le semmi kimozdulni sem annyira akarok (bár régebben egyáltalán nem akartam, most meg pont hogy azt csinálnám szívesebben minthogy gépezzek). Az iskolában van 1-2 "barát" akivel inkább csak azért vagyunk barátok hogy ne legyek teljesen egyedül. Ha az iskolára gondolok, vagy bármire ami ahhoz közel áll. Elkezdek stresszelni, és egy nyomást érzek a tüdőmben. 3 éve vagyunk kint Németországba, tehát azt sem lehet mondani hogy nem szoktam meg. Viszont a családomon kívül nem tudnék felsorolni 1 személyt sem aki ide kötne. És nem is szeretnék itt élni mert nyilván mint a legtöbben, anyagi okokból költöztünk ki, viszont nem élvezem az életem csak élem. Mindig mikor hazamegyünk felszabadultnak érzem magam mintha egyik napról a másikra életre kellnék. De ez csak 1-2 hétig tart, jövünk vissza és kezdődik elölről. Sajnos nem látok kiutat, senkiben és semmiben.

2020. aug. 17. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy hangzik, mintha a magány okozna a kedvetlenséged nagy részét.
2020. aug. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam arra is, viszont Magyarországon nem találkoztam barátokkal, csak ismerősökkel mert nem értek rá és mégis jól éreztem magam.
2020. aug. 17. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú vagy vagy lány?

Arra gondoltál már hogy keresel kint magyarokat?


Javaslom nézz magyar csatornákat youtube-on. Hallgass magyar rádiót, és magyarul nézz tévét, de max euronews és ismeretterjesztőket, kereskedelmi gagyit meg közszolgálatit semmiképp!

2020. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!