Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves fiú vagyok, és eléggé...

HellHound420 kérdése:

17 éves fiú vagyok, és eléggé szőrösödöm. Nő a szakállam, szőrös a hasam, a mellkasom, a vállam is egy kicsit. És emiatt eléggé szégyenlős vagyok, hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Borotválok mindent is, viszont eléggé kiszokott pattogni borotválkozás után a mellkasom. És új suliba jöttem ahol rendesen tartják a tesi órákat, és át kell öltözni, illetve van hogy focizásnál póló nélkül kell lenni. Hogyan tudnám leküzdeni ezt a szégyenlősséget?

2020. szept. 5. 20:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tökéletesenen van vágva, újból át kell törnie a ránövő bőrsejtek között a szőrszálnak, ezért gyullad be, és lesznek azok a pici körök. Tudod, mely területek érzékenyebbek nálad, ott ne vágd olyan tökéletesre. Például a klasszikus arcborotvák oldalsó pajeszvágója elég szarul vág, meghagy úgy 0,2 mm-t. Ez gyakorlatban annyit jelent, hogy amit mondjuk 3 naponta vágnál, azt 2,5 naponta kell, de megéri, mert nem pattogzik ki. Próbálkozz, majd kitapasztalod.
2020. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

18-19 éves korodra megszokod majd, addig bírd ki. Elég sok lánynak tetszik, erre is gondolj.

Közben keress jó borotvát, ahogy írták is.

2020. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ez szerintetek, hogy 17 évesen így már rendesen szőrös a mellkasom, a hasam ez mennyire gáz? Vagy ehhez hogy viszonyulnak az emberek? Egyedül orvos látott félmesztelenül mióta ez az állapot van.
2020. szept. 6. 00:21
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinél már 14 éves korában ez van.

Nem kell túl sokat foglalkozni vele, természetes dolog. Csak azért találod furcsának, mert idáig nem volt ilyen.

Néha még lányoknál is jelentkezik. Nyugodt lehetsz: őket sokkal jobban izgatja. Neked nem kell tartani ettől.

2020. szept. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Valóban fontos a jó - minőségi borotva, de úgy látom azt, mára sokan elfelejtették, hogy borotválkozás után kellene használni after shave-t / bőrnyugtató krémet. Mindegy a testrész, vagy a nem.


[link]

2020. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ELŐTTE kellene használni pre shave-t / bőrnyugtató krémet.

Sokat nem ér a krém, ha már belenyomtad a piszkot a borotvával a résekbe.

2020. szept. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Van pre shave, meg after is. Régen használták mindkettőt.

Nem mondanám, hogy pont a piszkot nyomni bele, hiszen sokan fürdéssel / mosakodással kötik össze a borotválást. Csak nem említettem. Bocs. Azt gondoltam evidens, de én is tévedhetek.

2020. szept. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg izgulós vagy, ezért gyakran verítékezel, izzadsz. A tested tudja a dolgát, ezért vagy annyira szőrös, hogy a veríték ne okozzon bőr elváltozást. A veríték savas kémhatású, megvéd a gyulladást okozó kórokozóktól.

Tehát a sűrű borotválás következtében a szőrszálak megerősödnek, előfordul, hogy szúrnak a pólón keresztül. Nem érdemes ezért borotválni.

A szégyenlősségedet pedig le lehet küzdeni. Légy büszke a férfiasságodra! Már nem vagy kisgyerek. Ha feltűnően takargatod magad, azzal csak kíváncsivá teszed az osztálytársaidat. Ha természetesen viselkedsz, nem fognak a szőrzetedre figyelmet fordítani.

2020. szept. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz.
2020. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 szamo77db ***** válasza:
100%
Büszke is lehetnél rá, ennyi erővel. Sok lány kedveli a szőrzetet.
2020. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!