Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszichológus keresése? Ti...

Pszichológus keresése? Ti mennyire haragudnátok gyereketekre, gyermek családtagotokra emiatt?

Figyelt kérdés

Régen rengeteg szorongásom volt, plusz alvászavar, önbizalomhiány, pánikroham stb stb., ezzel jártam pszichológushoz is.

Ezek nyáron vissza jöttek. Annyi hülyeségen rágódtam/rágódok amiket most nem szeretnék kifejteni. Az önbizalomhiány önutalátba ment át. És most egy hülyeséget is csináltam ami miatt méginkább súlyosbodott a belső helyzet, és attól tartok ezzel nem csak magamnak ártottam. Sőt ez biztos.

Bolti lopáson kaptak. Nem volt nagyon drága dolog. Könnyen le lehetett venni. Egy mozdulat volt. Úgy voltam vele "miért is ne? Úgy is mindegy most ennyibe nem hal bele senki". Hát mivel szerencsétlen állat vagyok a bizti őr elkapott. Ki tudtam volna fizetni de nem kaptam a helyzetre elég gyorsan ezért, kijött egy rendőr. Jegyzőkönyvbe vett, szabálysértés. Bocsánatot kértem, nagyon szégyeltem magam. Az őr rendes volt a rendőr meg lenéző, bunkó és be is szólt egyszer-kétszer. Nah mindegy lényegtelen. A lényeg. Ha a gyereketekről, családtagról kapnátok egy ilyen hírt mennyire haragudnátok, néznétek le? Tartós lenne a szanálom, vagy csak egy kis idő? És ezek után ha azt mondja, hogy neki komoly lelki gondjai vannak, fizetnétek neki pszichológust?


2020. szept. 8. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem éreznék szánalmat iránta, ez nem olyan eset. Megpróbálnám megbeszélni vele, mi vitte rá, miért lopott, nem volt pénze, ha nem volt nyilván igyekezném kisegíteni anyagilag.

De mivel látszik, hogy megbántad a dolgot, lehet nem is firtatnám, támogatnám a pszichológust természetesen, ha gondjai vannak. Ha akar beszéljen róla nekem, de nem ragaszkodnék hozzá, hogy nekem öntse ki a szívét.

A szokásos "szégyelld magad" szöveg helyett én azt mondom nyugi, történtek már ennél sokkal nagyobb ballépések. Kis idő múlva remélem csak mosolyogni fogsz majd ezen. :))

2020. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit csináltál az a hülyeség kategória. Szerintem magad se tudod miért csináltad. Ezért bűnti jár és az h rossz szemmel nézzenek rád, aztán elmúlik és minden megy tovább. Nem vagyok pszichológus de nem hiszem hogy ennek köze lenne a korábbi gondjaidhoz. Talán csak feltűnősködni akartál mert úgy érzed hogy a piszlicsáré gondjaidat senki nem veszi komolyan amit te hatalmasnak látsz.... Ki tudja...
2020. szept. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!